FORUM
Witam . Mam zamiar na starej oborze założyć paszociąg tylko czy rura fi55mm z lini głównej do pasznika nie będzie się zatykać paszą z własnej produkcji ??
Jakaś mieszanka jara z owsem dla tuczników pow 80-90 kg na pewno będzie robiona . Jakie macie doświadczenia z paszociągami bo ogólnie mało tematów na forum o liniach do pasz , chyba , że słabo szukam ;p
Dzięki za pomocne informacje.
Mieszanka mieszanką a gdyby była możliwość dołożyć ccm , albo młóto , albo jeszcze coś innego , to 55m zabetonuje się na 100% . Ja mam fi albo 90 albo 100 , dokładnie nie pamiętam .
Przy takich małych przekrojach paszociągów jesteście zdani tylko na zboże , żadnej alternatywy .
Koralik fi 55mm obsługuje saktor loch luźnych. Pasza z owsem, ponad 30% otrąb, sobie robiona. Działa bez problemu od 8-10 lat. Jedyne co, to co jakiś czas trzeba oczyścić koszyczek, przez który przechodzi pasza z kosza zasypowego do rury, z włókien i sznurków.
Chodzi mi głownie o ten pionowy odcinek(ok 50cm) z lini do tubomatu??
Vicia, maciory czasami zapychają wylot rury pionowej, ale on znajduje się bezpośrednio nad korytem. Zaklejają go resztkami paszy z tarczy ryjowej.
W tubomacie zwierzęta nie mają dostępu do rury spustowej.
Z jakiej firmy polecacie paszociąg (nowy) i na co trzeba zwrócić uwagę przy doborze paszociągu. Za wszelkie uwagi z góry Dziekuje
Im większa średnica rur , tym więcej mokrego ccm w lini można stosować .
Im większa średnica rur , tym więcej mokrego ccm w lini można stosować .
...mówie WAM odejdzta od tego ccc , bo to ni MA żadnego smaku -to miecho.
rurą topójdzie i mokre tylko co z tego jak w sylosie i hoperze się zawiesi
Sprzedam 200-250 warchlaków około 10 listopada 511485114
Zobaczcie jak prawidłowo powinny być rury pomocowane
http://www.geekweek.pl/galerie/4146/dzi ... =6#zdjecie
hehe... ale jakby paszociag stanął, to by mocowanie oberwało...
No nie , ale jaka
Ja mam spirale fi 55 na tuczarnie długości 2x 70m i daje nawet do 40 % CCM i nic mi się nie zatkało nie zakleiło, jakieś bajki opowiadacie. Najgorszym miejscem jest jej w silosie, on ogranicza ccm, a dalej nie ma mowy o jakimś zawieszaniu. Jeżeli ktoś planuje robić pasząciąg na tuczarnie to polecam fi 70 i więcej, nie chodzi o ograniczenia tylko wydajność, taki sam silnik będzie to ciągną, a prądu pójdzie połowe.
Ja na tuczarni mam spirale 75 mm i siódmy rok chodzi bez zarzutu
u mnie też chyba 7 czy 8 lat chodzi fi 55 tylko już wszystkie łuki mi się przetarły i wymieniałem i 4 łożyska w bucie, a raz jak mi zblokowało łożysko to spirale ukręciło przy silniku.
Mam pytanie do znawców tematu jak rozpracować paszociąg na lochy karmiące i luźne, jaki koszt, bo juz troche nie chce mi się 2 razy na dzień latać z szufelką, wolałbym ten czas przeznaczyć na dokładny przegląd stada.
problem jast w odległości sektora krycia od loch prośnych bo pomiędzy są 2 sektory porodówki i 3 odchowalnie, a pomiędzy chlewnią a paszarnią jest przejazd 5,5 x 3,3 wys.
loch luźnych mam 73 miejsc paszowych. Porodówek 20,
Jeśli chodzi o odchowalnie to myśle zrobić 3 spirale na każdy sektor oddzielnie, a paszę zmieniać w zbiornikach co wy na to? czy lepiej zrobić 2 koraliki na 2 rodzaje paszy i zmieniać pasze spustami?
Odświeżę temat.. Jaki paszociąg jest lepszy do ccmu, koralikowy czy spiralny?
Taki w którym się nie zawiesza . a gumowym młodkiem można puknąć się w głowę a nie w silos
Dzięki za radę, ale nie skorzystam.