Dziwne że nikt Fendta nie poleca mimo, że to jakościowo najlepszy ciągnik
Przy używanym to skrzynię jak najprostszą , bo remont kiedyś nieunikniony a im bardziej wymyślna tym droższa w naprawi . Prześlę Ci numer do starszego serwisanta , to w razi zakupu to nawet z komputerem może się wpiąć i sprawdzić czy było ingerowane w motogodzinach . Nie doradzę który model wybrać , bo nie jestem zbytnio zorientowany .
z tych ciągnikow najlepszym rozwiązaniem bedzie mx prosty,ekonomiczny w piciu zupy,trwały silnik,no i wrazie czego naprawy są tańsze od pozostałych wymienionych,przy mx jak jest skrzynia w dobrym stanie to jest ciagnik nie do zajechania
zastanawiam sie czy na lekkich glebach sprawdzi sie wał packera w agregacie uprawowosiewnym czy lepszy bedzie wał strunowy rurowy ? niektórzy twierdza że packer na piachu bedzie spaychał ziemię ?
I niech trochę pokropi , to się cały zaklei . Ja mam rurowy a kolega pełny i co nie wejdziemy na temat wału , to mówi że go musi wymienić . Nawet pole dużo lepiej wyrównuje rurowy rurowy .
potwierdzam packera się zakleja i zapycha na lżejszej ziemni
jeszcze nad tym wałem ma być nabudowany siewnik ale ruruwy moze też sie zapycha ?
Też mam nabudowany , tylko weź z możliwością podniesienia siewnika lekko do góry , tak aby graczek , zagarniaczy nie zużywać chcąc samym agregatem coś zrobić . Rurowy zapcha się tylko wtedy gdy w prawdziwym błocie będziesz pracował , to tak .
najbardziej sie boję że jak nasypie pełen siewnik i wjade na górke w szczery piach to ten rurowy tez bedzie spychał ?
najbardziej sie boję że jak nasypie pełen siewnik i wjade na górke w szczery piach to ten rurowy tez bedzie spychał ?
Nic się nie będzie spychac, byle tylko, wał miał odpowienią średnicę (im większy, tym lepszy). Sam pracuję zestawem kongskilde nabudowanym i właśnie z wałem rurowym. Na lżejsze ziemie jest to rozwiązanie idealne. Packer, poza zalepianiem, spychaniem gleby, to przedewszystkim zbędny wydatek. Do tej pory raz zalepił mi się wał, gdy dosiewałem zboże w bardzo mokrej organicznej glebie. Natomiast nie biorę tego wogóle pod uwagę, bo odkładnice pługa też zalepia ta gleba.
Natomiast z innej beczki, czy podpisywał ktoś umowę z ARiMR w ramach modernizacji z planowanym wzrostem GVA? Jak oni potem to sprawdzają i weryfikują? Szukam konkretnych "przypadków".
Jeszcze jedna uwaga , oglądałem taki zestaw z Gaspardo i moim zdaniek od Kongskilde dużo gorsze rozwiązania , szczególnie brony . Zbyt zwarta budowa , przednia deska cofnięta do tyłu zamiast odwrotnie , graczki też za blisko siebie , będzie się zapychać jak cholera .
najbardziej sie boję że jak nasypie pełen siewnik i wjade na górke w szczery piach to ten rurowy tez bedzie spychał ?
Zapchasz wszystko, jak za bardzo opuścisz przód agregatu. Zatopisz w piachu i zakopiesz ciągnik.
A jak będzie za mokro, to zakleisz strunowy, rurowy i packer'a.
panowie a kto sieje w mokre pole ,chyba ze "kto sieje w bloto ten zbiera zloto"
tez myśle o kongskilde i musi być nabudowany bo inaczej 4 metrowy mógłby ciagnik podrywać kongskilde jest porównywalny cenowo z unią i wydaje mi sie dosyć lekki