FORUM
Dało by radę zwiększyć na dole szerokość komina poprzez jakąś dostawkę i wsadzić większy wentylator?
Pewnie by się dało musiał byś zapytać u producenta kominów czy by coś takiego wystrugał.
Łatwiejszy sposób to wentylatory firmy tywent np. 50 ma wydajność max 9900m3/h dla porównania taki sam multifan 7600m3/h to przez inną konstrukcję łopatek w tywencie.
czy ktoś z was ma założone filtry odorowe na wentylacji.
big dutchmann ma w swojej ofercie takie filtry w wentylatorach i chetnie posłucham czy to sie sprawdza
W ubiegłym roku firma założyła mi nową jednofazową wentylację . Obecnie w drugim budynku mamy zakładać kolejną i firma namawia mnie abym wziął trzy fazową i w miejsce zeszłorocznej też wstawił trzy fazową .
Byłby chętny na roczny zestaw wentylacyjny za pół ceny ?
mietek każdy silnik indukcyjny jest 3 fazowy
tylko inaczej go podłaczyć i kondesator wywalić
lepiej sie reguluje 1faze niz 3 bo tu jest falownik potrzebny
tylko awaryjnosc
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,
A jakie przewaga [plusy] jest w wentylacji trzy fazowej naj jedną???????
Wentylatory jedno fazowe są droższe w eksploatacji gdyż niezależnie od wydajności z jaką chodzą w danym momencie 10 czy 100 % pobór prądy jest taki sam jak przy pełnym obciążeniu.
W przypadku wentylatorów trójfazowych pobór prądu jest zmienny i zależy od obrotów wentylatorów, a to za sprawą falownika który np. 7.5 kw kosztuje około 2000 zł. Cała instalacja jest w kablu 4 żyłowym, większa ilość skrzynek prądowych, zabezpieczeń itp.
A zadziałają zabezpieczenia w przypadku braku jednej fazy lub zindukowania się prądu gdzieś po drodze na lini??????
Przy braku którejś z faz wentylacja jedno fazowa będzie chodzić o ile nie brak tej fazy pod którą są podłączone. W przypadku trójfazowej zadziała zabezpieczenie i powinny się wyłączyć. Każdy system wentylacji wymuszonej powinien być co najmniej zabezpieczony alarmem akustycznym zewnętrznym a najlepiej powiadomieniem GSM.
Wentylatory siłowe-trzy fazowe są zasilane przez falownik ,który jest zasilany z 1-fazy-więc jest taka sama zasada jak w silnikach jednofazowych >nie ma fazy -nie ma pracy
Przy trój fazowych w przypadku braku jednej fazy nie do końca jest tak jak mówisz.
Na 5 wentylatorów które posiadam dwa po jakimś czasie się wyłączały a trzy chodziły bez przerwy przy braku jednej fazy.
jest tak jak mowi beniu
Beniu, ale ten falownik zmienia częstotliwość prądu zmiennego. Przy 50 Hz obroty silnika dochodzą do 3000 ( 50 Hz x 60 s). Aby zmienić obroty trzeba zmienić częstotliwość wszystkich faz.
Kondensator w silniku jednofazowym powoduje opóźnienie w jednym uzwojeniu, czyli powstaje jakby druga faza.
Są falowniki 1 i 3 fazowe.Ja mam małe silniki i wystarcza 1 fazowy , który jak mówi nazwa -faluje fazami i zasila 3 fazowy wentylator. To jest komputer wszystkie dane ( prędkość rozruchu, obroty minimalne , kierunek obrotów i wiele innych można zaprogramować)-nie pamiętam wszystkich danych ,bo robi się to raz , a było to lata temu. Mam Hitachi L100-jeżeli dobrze pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać
WItam,
Posiada ktoś wentylatory ścienne firmy Deltafan?
http://www.deltafan.pl/wentylatory-osiowe,standardowe
Nie do końca rozumiem jak działają ich sterowniki, tzn regulaory prędkości
http://www.deltafan.pl/wentylatory-osio ... -predkosci
Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.
Kaziu, przeczytaj ulotkę informacyjną. Napisali tam, że "Regulacji mocy dokonuje siê poprzez sterowanie
fazowe napiêcia zasilaj¹cego odbiornik. "
Falowniki zmieniają częstotliwość prądu zmiennego (przemiennego). W gniazdku masz 50Hz. 50Hz*60s=3000 obr/min. Silnik będzie miał mniej, bo go co jakiś czas coś musi pchnąć do przodu. Zmniejszysz częstotliwość, będziesz miał mniejsze obroty.
Tak, tylko chodziło mi o coś bardziej zaawansowanego i zarazem w dobrej cenie. Żeby była możliwość podłączenia serwomotoru wlotów powietrza, funkcja przewietrzania. A tu w tym prostym regulatorze obrotów tego nie ma (chyba).
Myślałem o wentylatorach z tego Deltafanu i innym sterowniku, np takim:
http://www.hodowlany.pl/i907_Sterownik_ ... i_12A.html
http://jotafan.pl/oferta,termistat-6-al,18.html
mam coś takiego od 8 lat i spisuje sie bardzo dobrze i kosztował mnie trochę ponad połowę tego co podesłałeś w linku
do tego nie podłączysz windy do wlotów powietrza
mam jednego z modeli 6 AL, ale nie wiem który konkretnie.... wloty idzie pod mojego podłączyć
Znalazłem też coś tańszego,
sterownik
http://eletor.pl/sterowniki-wentylacji- ... -sc-s.html
siłownik do wlotów
http://eletor.pl/actuators/silowniki-do ... -s-tp.html
Wszystko w komplecie i wydaje mi się że w przystępnej cenie. Tylko nie bardzo wiem jak połączyć te wloty z tym siłownikiem
Co do tego jotafanu to napiszę do nich zapytanie ofertowe, zobaczymy.
U siebie mam tylko 1 Eletor/jest bardzo ograniczony/, reszta to Jotafan LCD AL z wyjściem 0-10 do sterowania siłownikami wlotów lub sterowania falownikami-/szerokie zastosowanie ,duży czytelny wyświetlacz, łatwe menu...-jak dla mnie nie spotkałem lepszych/
Kazik ten siłownik to jest do sterowania przepustnica w kominie a nie wlotów ściennych
Daj sobie spokuj ze sterowaniem klapami bo to nie jest takie proste jak sie wydaje, nie wystarczy podłączenie windy do pierwszego lepszego sterownika! A co na wypadek awarii zasilania czy systemu? Klapy się zamkna i tylko po farmutil zostanie dzwonić. To musi byc dopracowane pod kazdym względem, lącznie z awaryjnym zasilaniem które otworzy wloty przy braku pradu lub awarii + instalacja alarmowa, taki system to koszt od kilku tyś, tylko po co takie cuda w małej chlewni? Wystarczy prosty sterownik wyłącz/włacz za 200zł a kilka wlotów to mozna reczni przynknąc w razie jakiejś wichury.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Za 200 ??????? w 100 sie mozna wyrobic. Idziesz do zoologiznego zamawiasz sterownik grzałki od akwarium [działanie odwrotne] lub sam przelutowujesz 2 kabelki odwrotnie i jedziesz.Mozna jeszcze dokupic przekaznik o odpowiedniej mocy jesli są duze wenytylatory.
Na wypadek awarii prądu jest jakiś dodatek do tego siłownika, że automatycznie otwiera wloty ścienne na maxa. Co do ręcznego sterowania to byłoby wszystko ok, żeby nie fakt, że modernizowane pomieszczenie jest 400m od domu, i średnio uśmiecha mi się biegać tam jak mocniejszy wiatr zawieje, szczególnie w nocy
Co do tych siłowników to chyba nie są do sterowania przepustnicami w kominie, sam zobacz:
http://www.youtube.com/watch?v=hFER-eI4gC0
Szczególnie, że ja będę miał tylko 3 wloty powietrza (miedzy 1 a 3 jest ok. 4-5m odległości) więc myślę że da to radę jakoś połączyć.
Dzwoniłem do tej firmy dziś i facet tłumaczył mi jak to zainstalować i ma mi wysłać ofertę cenową takiego zestawu. Koszt wg ich cenniku nie powinien być duży. Cała wentylacja powinna mi się zamknąć w 3,5tys zł (2 wentylatory fi45 ścienne, sterownik, siłownik wlotów, wloty powietrza).
Zgadza się , te siłowniki pociągną wloty, a przy braku zasilania wloty otwierają się na maxa. Jak wszystko prawidłowo połączysz, to będzie ok. Zawsze zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, więc alarm pewnie by się przydał. U mnie nadal leży w magazynku , bo zawsze jakaś wymówka .../brak czasu.../, ale w końcu się za to zabiorę
Zasilanie musi być na 24V, wtedy są tam takie akumulatorki które przy braku prądu otwierają wloty. Przy zasilaniu standardowym na 230V nic nie otworzy.
u mnie teraz montowali windy do wlotów, w razie braku pradu jest akumulator który otwiera wloty na maxa, wszystko połączone z alarmem
turbogrocho jakiej firmy masz te windy i sterownik wentylacji?
windy firmy belimo, sterowniki jotfan