FORUM
Sam sobie zaprzeczasz...
Świnka 120 kg =60 kg kiełbasy razy 20 zł/kg =1200 zł.100 metrów flaka na kiełbasę 30 zł,sól,pieprz inne pierdoły groszowe sprawy.Czysty zysk.Pomnożyć 1200 razy 100 sztuk trzody chlewnej= 120000 tys.Po co hodować 500 sztuk czy 1000
Świnka 120 kg =60 kg kiełbasy razy 20 zł/kg =1200 zł.100 metrów flaka na kiełbasę 30 zł,sól,pieprz inne pierdoły groszowe sprawy.Czysty zysk.Pomnożyć 1200 razy 100 sztuk trzody chlewnej= 120000 tys.Po co hodować 500 sztuk czy 1000
Kupno warchlaka 300zł/szt
Wyżywienie ok. 330zł/szt
Koszty stałe/weterynaryjne ok. 30zł/szt
Razem daje 660zł. Doliczyć jeszcze amortyzację budynków, robociznę własną i już tak kolorowo nie jest. A jak sąsiad zobaczy, że Ci się powodzi to jeszcze podkabluje że nielegalnie handlujesz wiejskimi wyrobami i po radości.
Działalność jest zajerestrowana.A w Polsce jest jak wiadomo w łapę grosz każdy bierze.Cena trzody chlewnej czy jest 4 czy jest 6 zł to i tak zawsze wychodzę na plus.Mam gospodarstwo 20 ha.Trzoda trzymana w cyklu zamkniętym 200 sztuk.I nie będę labidził i płakał że świnie są tanie a poza tym żarcia jest do oporu,aż rzygać mi się chce na to mięso
Im świnie tańsze, to każdy, który hoduje pisze, że jemu to rybka i udaje, że się nic nie dzieje. To może i ja napisze, że dla mnie to wszystko jedno, czy po 4 czy po 6, mam dzianego teścia, dokłada mi, zawsze wychodzę na swoje. Właśnie zamówiłem 800 sztuk duna....
Masz rację Peron że z 800 sztuk duna będzie dno nawet się rymuje.A żę masz teścia dzianego to fajnie tylko że ekonomia nie kłamie.
Świnka 120 kg =60 kg kiełbasy razy 20 zł/kg =1200 zł.100 metrów flaka na kiełbasę 30 zł,sól,pieprz inne pierdoły groszowe sprawy.Czysty zysk.Pomnożyć 1200 razy 100 sztuk trzody chlewnej= 120000 tys.Po co hodować 500 sztuk czy 1000
Będziesz miał 60 kilo kiełbasy ze 120 kilowej świni pod warunkiem ze 3 wiadra żwiru dosypiesz
Trochę będzie w zębach zgrzytać
A mi się wydaje że te giełdy, to wszystko naciąganie rolnika, żeby sobie dostawy zapewnić, wiadomo że jak się wstawia ryzyko jest, ale jak warchlak 330, soja 2300, to na co liczyć? Ja już powoli dorastam do zamknięcia cyklu, a nawet na przekwalifikowanie się na warchlaka, tuczarnie zostaną na kwarnatannę dla loszek, ewentualnie na cięższe czasy żeby było gdzie warchlaka wstawić jak odbiorcy nie będzie. Po prostu na produkcji warchlaka jest pieniądz, na tuczu to 2 razy po 100 na sztuce, raz -100, trzy razy na 0.
Zamiast przekwalifikować się na warchlaka to lepiej postaw na jaskółki , to lepiej na tym wyjdziesz
PERON a nie lepiej było napisać ze teścia w zastaw dałeś na te 800 duna każdy by patrzył z politowaniem a tak każdy tobie zazdrości takiego dzianego tescia spoglądając na własnych teściów miernotów co to łapy po twoje wyciagaja
Trochę będzie w zębach zgrzytać
Jak takie głupoty pisze to pewnie zębów już nie ma , bo mu już dawno wybili
Ci teściowie i rodzice w dużej mierze gospodarstw się lada moment skończą [koniec strukturalnej bedzie 800 zeta ]
Co do trzech wiaderek żwiru to szynka 25 zł/kg i wode pije nie żwir.Kiełbaska tak samo wode pije.Świnka 120 kg jest czystej szynki 25 kg/schabu 20kg/łopatki 18 kg nie bedę liczył słoniny ,boczku i innym pierdół na których się nie znasz.Najważniejsze co dla niektórych, jest kupić tucznika i zawieść go do zakładu i mieć czysty grosz, czy go kupuje skupowy po 4 zł czy po 6 zł to zawsze ma jednakową stawkę z tego tucznika.
Co do trzech wiaderek żwiru to szynka 25 zł/kg i wode pije nie żwir.Kiełbaska tak samo wode pije.Świnka 120 kg jest czystej szynki 25 kg/schabu 20kg/łopatki 18 kg nie bedę liczył słoniny ,boczku i innym pierdół na których się nie znasz.Najważniejsze co dla niektórych, jest kupić tucznika i zawieść go do zakładu i mieć czysty grosz, czy go kupuje skupowy po 4 zł czy po 6 zł to zawsze ma jednakową stawkę z tego tucznika.
Jak masz w garażu taki młoteczk 5 kilowy a uniesiesz to się nim pierdol... w łeb i nie pisz bajek
Im świnie tańsze, to każdy, który hoduje pisze, że jemu to rybka i udaje, że się nic nie dzieje. To może i ja napisze, że dla mnie to wszystko jedno, czy po 4 czy po 6, mam dzianego teścia, dokłada mi, zawsze wychodzę na swoje. Właśnie zamówiłem 800 sztuk duna....
Rok czy 2 lata temu wyliczyli opłacalność na 6 zł / kilo uczestnicy tego forum
teraz spadły do 4 /5 i kolejki za warchlakiem ponoć długawe nie wiem czy pod wpływem embarga i pomoru to się stało
Peron jak byś miał dzianego teścia to by Ci świnie albo córkę wybił z głowy
hehe... Ale mam też ciotkę w USA, która podsyła mi petrodolary, więc i tak będę hodował i tak, choćby nie wiem co.... Nawet już zamówiłem warchlaka po 330 zł. Mój dostawca dał mi gwarancję, że za trzy miesiące pomoże organizować protesty rolników i nawet sam w nich weźmie udział. Narazie nie ma czasu, transporty organizuje.
jakie kolejki
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,
Co do młoteczka 5 kg ,internet fajne urządzenie tylko za niecenzuralne słowa powinni cymbałów karać
Nie widziałem i nie słyszałem jeszcze o takiej świni 120 kg która miała 20 kg schabu.
A mi się wydaje że te giełdy, to wszystko naciąganie rolnika, żeby sobie dostawy zapewnić, wiadomo że jak się wstawia ryzyko jest, ale jak warchlak 330, soja 2300, to na co liczyć? Ja już powoli dorastam do zamknięcia cyklu, a nawet na przekwalifikowanie się na warchlaka, tuczarnie zostaną na kwarnatannę dla loszek, ewentualnie na cięższe czasy żeby było gdzie warchlaka wstawić jak odbiorcy nie będzie. Po prostu na produkcji warchlaka jest pieniądz, na tuczu to 2 razy po 100 na sztuce, raz -100, trzy razy na 0.
Zamiast przekwalifikować się na warchlaka to lepiej postaw na jaskółki , to lepiej na tym wyjdziesz
Stan masz rację , każdy narzeka jak ceny brak a jak
cena do góry to biją Sie o warchlaka.
Niech chłopak zobaczy jak wstawi lochy jaka to ciężka praca. Jak warchlakiem zacznie handlować
i go wystawia klienci .
Brak stabilności i cierpliwości !!!!
Nie widziałem i nie słyszałem jeszcze o takiej świni 120 kg która miała 20 kg schabu.
schabu z koscią jest 12%
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,
A schabu z przyczepką na której przyjechała 120 kilowa świnia jest 600 kilo musi być dobra świnia żeby schabu było 7 kilo
Atrakcyjne ceny trzody chlewnej tel. 609-290-142
Jakie ceny na ten tydzień pośrednicy do Piniego?
Jak wygląda z dopłatami za sprzedane tuczniki w strefie buforowej .Czy wszyscy ci co sprzedadzą i będą trzymać fakturę dostaną dopłaty czy tylko ci co sprzedadzą do ubojni rytel jak dokładnie z tym jest?
skupna jutro 4,5 netto.
Atrakcyjne ceny trzody chlewnej tel. 609-290-142
TZN JAKIE PAN OGRABEK CENY WALI
POZ
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,
Trzech kolegów wybrało się do baru na pizze . Pizza kosztowała 30 zł. więc złożyli się po 10 zł. Kelnerowi przypomniało się , że jest promocja i pizza kosztuje 25 zł ( więc miał do oddania 5 zł. ) . Kelner oddał każdemu po złotówce ( było ich trzech ) a 2 zł. wziął sobie napiwku . Skoro oddał im po złotówce to tak , jakby zapłacili po 9 zł.
więc:
9 + 9 + 9 = 27
27 + 2 ( napiwek ) = 29 zł.
Gdzie podziała się złotówka ?
tel: 502 021 584
WARCHLAKI Z IMPORTU
belka zabrał
Dali koledze, który hoduje świnie zwiększając tym samym jego dochód o 100 procent.