FORUM
nędza na poniedziałek 20 w dół za chwile juz 4 z przodu nie będzie totalna klapa sie szykuje co tu chodować zeby mieć zysk
może ślimaki?
jakos to sie nie przeklada na ceny w sklepach
skup na poniedziałek 3.80 zeta
Protest czas zaczac a nie po Nowym Roku jak cena bedzie 2,99zl to bedzie za pozno. Musi Unia cos zrobic z nadwyzka miesa, ale cena ponizej 4 nie powinna spasc bo niejeden pozegna sie z gospodarstwem.
Jakie macie obecnie koszty wyprodukowania tucznika w cyklu otwartym?
Sa tacy co twierdza ze na obecna chwilę przy 3,50 sa na zero. Jeśli większosć z was ma takie koszty to 4 z przodu wkrótce może byc wspomnieniem
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Jakie macie obecnie koszty wyprodukowania tucznika w cyklu otwartym?
Sa tacy co twierdza ze na obecna chwilę przy 3,50 sa na zero. Jeśli większosć z was ma takie koszty to 4 z przodu wkrótce może byc wspomnieniem
To wszystko zależy od tego po ile kupi się warchlaka. Wszyscy tu piszą że warchlak jedzie do nas pełną parą czyli ciągle się opłaca. Jak przestanie się opłacać do tuczarze przestaną wstawiać- wtedy warchlak znowu stanieje...itd. Granicą spadków będzie wtedy gdy przestanie się opłacać produkować warchlaka-wtedy będzie mniej świń i dopiero tucznik zdrożeje. Możliwość zwyżki cen tucznika może nastąpić szybciej jeśli unia znajdzie nowe rynki zbytu. Tak to wygląda po mojemu
3.50 ? Klamie albo jest zerem, ktore sie nie poszanuje.
baraki to jest zle zadane pytanie.Ja bym zapytal jaka jest zdolnosc odtworcza gospodarstwa ,Jakis czas mozna produkowac w polskich warunkach po 3 zl, tylko po co.? dla zasady ,dla tradycji.Zobaczymy jak w przyszlym roku beda sie sprzedawac produkty dla rolnictwa,maszyny materialy budowlane.Moje koszty bezposrednie nie sa wysokie ale ponizej 5,2 nie oplaca sie Budynki maszyny dobrostan Po co chodowac ,aby kontrole mialy robote i nakladaly kary , tworza sobie prawa ktorych nie sa sami w stanie ogarnac,Np wet musialby codziennie przyjezdzac i dawac lek prosietom na biegunke bo nam nie wolno przechowywac lekow.Juz to widze przy 100 lochach Mysle ze 3,5 bedzie po nowym roku dobra cena
co tu chodować zeby mieć zysk
Może norki amerykańskie, i żywić je tanią wieprzowiną.
Albo... coś dla ludzi o mocniejszych nerwach;-)
https://www.youtube.com/watch?v=GIy0reICtDA
https://www.youtube.com/watch?v=DU1dRc0GxKA
Jakie macie obecnie koszty wyprodukowania tucznika w cyklu otwartym?
Sa tacy co twierdza ze na obecna chwilę przy 3,50 sa na zero. Jeśli większosć z was ma takie koszty to 4 z przodu wkrótce może byc wspomnieniem
marku proste liczenie:prosiak 21 kg 145 brutto pasza 230 inne 40 razem 415. 120kg*3.3=396+7%=423 tylko gdzie amortyzacja i obsluga zobowiazan nie wspomne o wynagrodzeniu dla siebie. tak tez mozna ale to ma wadliwe kulaski
Tak jak pan Stanisław napisał , gospodarka naczynia połączone . Najpierw będziemy padać my a po nas ci co z nas żyją .
Jakie macie obecnie koszty wyprodukowania tucznika w cyklu otwartym?
Sa tacy co twierdza ze na obecna chwilę przy 3,50 sa na zero. Jeśli większosć z was ma takie koszty to 4 z przodu wkrótce może byc wspomnieniem
W zeszłym tygodniu sprzedałem ostatnią partię ze swojego cyklu otwartego (testowe stado 63 szt tucznika). Podsumowując, przy 4 zł wyszedłbym na zero. Fakt, że stadko praktycznie nie chorowało i żadna sztuka nie padła. Żeby nie to, to koszt byłby napewno większy. Zużycie paszy 2,7kg, Przyrosty szału nie robią - średnio ok. 800g/dobę od 20 kg do 118kg. Ze sztuki mam na czysto ok. 90zł.
tylko muchy pozostaną bo jeszcze znakomicie się mają
Tak narzekacie na ceny a i tak głosujecie na debili z PSLu.
Tak sobie myślę i wychodzi mi na to, iż czym niższe ceny na produkty rolne ,tym PSL ma większe poparcie w wyborach. Idąc tym tokiem postępowania na następny rok będą jeszcze niższe ceny produktów rolnych, za to PSL wygra wybory parlamentarne. PSL jest partą dobrze zorganizowaną i wie jak zdobyć głosy frajerów, tak jak mówił Piechocinski trzeba najpierw zasiać żeby można było zebrać plon. Tylko że na ten bardzo wysoki wynik wyborczy nie złożyły się głosy samych frajerów.
poczytajcie komentarze http://www.biztok.pl/biznes/polskie-mie ... ete_a18878
Jakie macie obecnie koszty wyprodukowania tucznika w cyklu otwartym?
Sa tacy co twierdza ze na obecna chwilę przy 3,50 sa na zero. Jeśli większosć z was ma takie koszty to 4 z przodu wkrótce może byc wspomnieniem
Przecież TY Baraki już w ubiegłym roku wyliczałeś koszt produkcji 1 kg na 3,50 zł teraz już pewnie masz koszt ok 2,50 zł przecież zboże i kuku staniały. Może powtórzę się po Stanie, jedyną szansą na trwałą podwyżkę trzody jest wzrost ceny zbóż i to znaczny. POWTAŻAM TRWAŁĄ PODWYŻKĘ gdyż chwilowe skoki ceny w górę może spowodować mniejsza sezonowa podaż. Tylko, że jak na razie nie zanosi się na wzrost
ceny zboża, za to bardzo możliwy jest jej spadek a co za tym idzie dalszy spadek cen żywca.
U nie koszty nie spadly. Obnizka ceny kukurydzy ktora jest podstawa jadlospisu o 100zl na tonie niewiele zmienia.
marku proste liczenie:prosiak 21 kg 145 brutto pasza 230 inne 40 razem 415. 120kg*3.3=396+7%=423 tylko gdzie amortyzacja i obsluga zobowiazan nie wspomne o wynagrodzeniu dla siebie. tak tez mozna ale to ma wadliwe kulaski
Agri za te amortyzacje i obsluge placi 30zl!
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
...
Jakie macie obecnie koszty wyprodukowania tucznika w cyklu otwartym?
Sa tacy co twierdza ze na obecna chwilę przy 3,50 sa na zero. Jeśli większosć z was ma takie koszty to 4 z przodu wkrótce może byc wspomnieniemmarku proste liczenie:prosiak 21 kg 145 brutto pasza 230 inne 40 razem 415. 120kg*3.3=396+7%=423 tylko gdzie amortyzacja i obsluga zobowiazan nie wspomne o wynagrodzeniu dla siebie. tak tez mozna ale to ma wadliwe kulaski
Na obecną chwilę to schodzą tuczniki z drogich warchlaków a nie promocyjnych
15 sierpnia to dunczyk przy jednym kolczyku na aucie i czystym statusie kosztował ok. 280zł netto , potem nastąpiła pierwsza obnizka około 10zł,
Mateusza strona podaje ceny od 1 września zagranicznych http://www.cenyrolnicze.pl/trzoda-chlew ... 07.09.2014
lub krajowych http://www.cenyrolnicze.pl/trzoda-chlew ... 07.09.2014
Najniższa cene widze 220/20kg netto
Te ceny prosiaka na cenach rolniczych to za dwa tygodnie będą dawać drugiego gratis. Znajomy teraz sprzedaje nie pamiętam kiedy duna kupował ale coś 260 za sztuke i mówił że będzie dokładka. Z 15 sierpnia to już chyba sprzedane jakiś czas temu, chyba że jakieś resztki.
Jakie macie obecnie koszty wyprodukowania tucznika w cyklu otwartym?
Sa tacy co twierdza ze na obecna chwilę przy 3,50 sa na zero. Jeśli większosć z was ma takie koszty to 4 z przodu wkrótce może byc wspomnieniemmarku proste liczenie:prosiak 21 kg 145 brutto pasza 230 inne 40 razem 415. 120kg*3.3=396+7%=423 tylko gdzie amortyzacja i obsluga zobowiazan nie wspomne o wynagrodzeniu dla siebie. tak tez mozna ale to ma wadliwe kulaski
Na obecną chwilę to schodzą tuczniki z drogich warchlaków a nie promocyjnych
15 sierpnia to dunczyk przy jednym kolczyku na aucie i czystym statusie kosztował ok. 280zł netto , potem nastąpiła pierwsza obnizka około 10zł,
Mateusza strona podaje ceny od 1 września zagranicznych http://www.cenyrolnicze.pl/trzoda-chlew ... 07.09.2014
lub krajowych http://www.cenyrolnicze.pl/trzoda-chlew ... 07.09.2014Najniższa cene widze 220/20kg netto
moje byly kupione po 265 netto wiec musze za nie wziac 4.2-4.3 zeby wyzerowac a to co podaje to kalkulacja na obecna chwile
namezis od kiedy na tuczniku jest 8 watu
8% jest od wtedy gdy się przechodzi z ryczałtu na zasady ogólne.
vat przy kosztach liczymy i w paszy warchlaku i innych kosztach i przy sprzedazy tucznika i zawsze po stronie kosztow bedzie wiekszy bo niejednokrotnie placimy 23% a za tucznika zawsze 7 lub8% ,Chyba ze mamy duzy zysk wtedy moze sie wyzerowac.liczac mowimy brutto lub netto i po stronie kosztow i przychodow bo lczac inaczej moze byc 70 -80 zl roznicy a to jest bardzo duzo!!!!! Chcialbym aby zawsze bylo 23% w jednna i druga Na ryczalcie ,no ale rzad jest cwany na swoja strone
Można i siebie oszukiwać ale po co ????????? można i kogoś dlatego żeby udowodnić że jest dobrze ale po co ??????? i już może lepiej nie liczcie bo tym co czytają to się boki pozrywają od śmiechu
co masz na 23% ?
prąd ok ew.paliwo ale reszta jest na 7 lub 8%
tak z ciekawości to ile wy liczyćie ceny growera
u mnie 4,25 netto ,pokrywa tylko zwrot kosztów i amortyzację ,mówiąc o zysku z tucznika za cały cykl produkcji powinno zostać 100 netto w przeciwnym razie to wegetacja
na dzisiaj to jest gówno nie zysk
.