FORUM
Niemcy agencie cwierkaja ze bedzie w dol nie wiadomo jeszcze ile wiec nie cieszylbym sie tak !!!
nr GG- 93678
pozdrawiam
tadek
wkoncu spadna ponizej 3 zl i wszyscy bedą zadowoleni....
wkoncu spadna ponizej 3 zl i wszyscy bedą zadowoleni....
nie bardzo bo 4.6 juz jest
duze ilosci 4,7
ktoś tu niedługo będzie sprzedawał...
Pewnie te 300 szt co agent kupił po 80zł/szt jakiś czas temu już doszło...
25.05.2015 Ceny skupu tuczników i macior - wyraźne wzrosty w całej Polsce
http://www.cenyrolnicze.pl/rynki-rolne/ ... lej-polsce
Zawsze aktualne ceny na http://www.cenyrolnicze.pl!
Dzisiaj 67 szt waga 123kg cena 4,6 + VAT.
W Polsce ciągle rację ma silny, a nie ten, kto ma rację.
Dzisiaj 67 szt waga 123kg cena 4,6 + VAT.
to już nieżle ale 5.00 ładniej by wyglądało , u nas też 4.6pln-1%
Mi za 60 szt proponują max 4 netto -3% (pomorskie)
Mi za 60 szt proponują max 4 netto -3% (pomorskie)
Krychu to ladnie przycinaja w waszych stronach.
ja na sobote mam umowione tez 60szt po 4,6 minus 1%
Dokładniej ujmując tucz otwarty z schabowym o smaku i jakości zelówki spanikował, ............................... w tym tygodniu nawet komar k...sa nie może wcisnąć do zm w niektórych regionach. W przyszłym tygodniu mogą być braki ..........................
jak tam niemcy
Bez zmian - 1,51
Niemcy bez zmian ale u nas zmiana bo Euro 4,15 średni kurs a w tamtym tygodniu było o 0,08 niżej
Dokładniej ujmując tucz otwarty z schabowym o smaku i jakości zelówki spanikował, ............................... w tym tygodniu nawet komar k...sa nie może wcisnąć do zm w niektórych regionach. W przyszłym tygodniu mogą być braki ..........................
_______________z tym smakiem zelówki to masz rację , to badziewie !
Mi za 60 szt proponują max 4 netto -3% (pomorskie)
Krychu to ladnie przycinaja w waszych stronach.
ja na sobote mam umowione tez 60szt po 4,6 minus 1%
Przycinaja jak wszędzie, ja za 90 szt. dzisiaj po 4,55 netto
w końcu Singapur stanął otworem.
Będą kupować mięso z zakładów które kupują bezpośrednio od polskich rolników. Znam kilka takich zakładów, ale one o Azji nie myślą. Teraz liczymy na mocne wejście w Chiny. Gorzej jeśli Chiny podobny do Singapuru otwór nam pokażą.
Dzisiaj 67 szt waga 123kg cena 4,6 + VAT.
to już nieżle ale 5.00 ładniej by wyglądało , u nas też 4.6pln-1%
W cyklu otwartym przy 4.5 to zwrot kosztów, a z wagą 123 to dokładka.
pojechało dziś 20 szt po 5,8 netto z E
chrumi a myslisz ze w cyklu zamknietym to mozna taniej zrobic PONIZEJ 5 zl nie da sie inwestowac .Buduje nowa paszarnie 21x12x4,5 na goly budynek 100 niestarczy a postaw porodowki ,tam dopiero potrzeba kasy.U mnie cena jest kolo 4 zl za kg
Ktoś tu miał zrezygnować ze świń
Dzisiaj 67 szt waga 123kg cena 4,6 + VAT.
to już nieżle ale 5.00 ładniej by wyglądało , u nas też 4.6pln-1%
W cyklu otwartym przy 4.5 to zwrot kosztów, a z wagą 123 to dokładka.
Zależy jak kto tuczy.. Niektórzy przy cenie 4,5 zł netto wychodzą na ładny plus..
poprosimy o kalkulację kosztów
Jak samą wodą tuczy to mu zostanie a jak policzy amortyzacje albo odsetki i zarobek na warchlaku to mu nie na zostaje
Dokładnie. zależy jak kto tuczy i liczy, ale biorąc pod uwagę wielkie zadowolenie parobków którzy tuczą usługowo ( dostając 30-40 zł) nie odliczając zadnych kosztów z ich strony. (prąd, woda, amortyzacja, kredyty, dezynfekcja itd.) Przy takim liczenie to na dzisiaj przy duńczyku jestem 90 zł na +
4,3 za 20szt , skup 3,8 netto...
poprosimy o kalkulację kosztów
Warchlak - 200zł netto/sztuka 20kg
Pasza - 240zł/sztuka (280kg/sztuka, średnia po 850zł/tona netto)
Koszty stałe (prąd, woda, leki, upadki) - 40zł/sztuka netto
Razem: 480zł netto
480zł : 120kg = 4zł/kg netto - pokrycie kosztów produkcji..
Zboże liczone po 600-630zł/t netto, reszta dodatków w cenach jakie obecnie są... Jak zamiast zboża damy własne produkcji CCM, będzie jeszcze taniej..
4,3 za 20szt , skup 3,8 netto...
To u mnie jeszcze niżej, za 25 sztuk tylko 4,2 netto.
kupilem kastrata DK 25kg 190netto. rozliczenie z piatku do animexu sr waga 135 miesnosc 57 wybicie 79.5. 645 brutto za sztuke
Od jakiej wagi liczyłeś te wybicie -w gospodarstwie??????? Głodzone czy nie???????????