FORUM

CENY TRZODY
 
Notifications
Clear all

CENY TRZODY

56.4 K Posty
821 Users
0 Reactions
16.8 M Widok
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

coscie sie z tym przyrostem zawzieli[ jak male dzieci] Czy nie najwazniejsze jest zuzycie paszy na ten przyrost ?

Liczy się kg wyprodukowanego zywca, co z tego ze zje pasze po 1000 2,5 kg na 1 kg przyrostu, jak moje zjedza 2,8 po 700 ?

 
Opublikowany : 27/03/2016 1:21 pm
Peron
(@peron)
Posty: 2717
Famed Member
 

poważnie ukręcisz tonę paszy za 700zł?

 
Opublikowany : 27/03/2016 1:26 pm
(@nemezis)
Posty: 2489
Noble Member
 

.

 
Opublikowany : 27/03/2016 1:28 pm
(@chief)
Posty: 786
Prominent Member
 

Słuchaj jak handlujesz na okolice paszami i koncentratamina dodatkowo masz dojście do duzo tańszych komponentów to podejrzewam ze 700pln jest całkiem realna cena

 
Opublikowany : 27/03/2016 2:11 pm
Witek71
(@witek71)
Posty: 19
Eminent Member
 

700 jak najbardziej o ile użyje odpowiedniego zamiennika soji

 
Opublikowany : 27/03/2016 2:46 pm
(@kedzierzawy)
Posty: 265
Reputable Member
 

jeszcze jestem trzeźwy więc pisze
po czterech latach wracam do świń, podobno jesli sie dostaje 4,4 za tucznika to zostaje 100 na sztuce
po jakiego wała tłuke sie po europie?
dane z okolic piotrkowskiego zagłębia
a teraz ma być tylko lepiej :lol:

 
Opublikowany : 27/03/2016 3:35 pm
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

Panowie nie będę tlumaczyl co i jak podakem przyklad kalkulacji kosztów u każdego sa inne, kto jeszcze produkuje znaczy robi to dobrze, ci co nie umieli juz ich nie ma.

 
Opublikowany : 27/03/2016 3:47 pm
(@danielski813)
Posty: 863
Prominent Member
 

Turbo ma 100% racji liczy sie tylko i wylocznie koszt uzyskania kilograma żywca i roznica między tym za ile sprzeda się czy wyżej kosztu czy niżej

 
Opublikowany : 27/03/2016 5:06 pm
mytotoksyna1
(@mytotoksyna1)
Posty: 3081
Famed Member
 

danielski co ty za głupoty wypisujesz !
..w prostej drodze zachęcasz żeby futrować kwasem solnym HCL ,byle tanio i nie zdrowo.
..och, danielski ty już co nagadasz.

 
Opublikowany : 27/03/2016 5:59 pm
 mat
(@mat)
Posty: 1408
Noble Member
 

700 jak najbardziej o ile użyje odpowiedniego zamiennika soji

watpie w to ze za 700 zrobisz w miare dobra pasze to raczej nei realne za 700 to jeczmien wolaja teraz 850 zl to minimum brutto

nr GG- 93678
pozdrawiam
tadek

 
Opublikowany : 27/03/2016 6:19 pm
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

jeczmien z dostawa 24 t po 580 brutto, dawaj jelenia po 700 chetnie zarobie 3 kola na łodce :)

 
Opublikowany : 27/03/2016 6:59 pm
(@chief)
Posty: 786
Prominent Member
 

No powiem ci mat ze nie wiem skąd ty bierzesz te ceny Zboza
Po 600jak bym krzyknął u mnie to nie było by gdzie magazynować i to juz z dostawa
Ja rozumiem ze region regionowi nie równy ale bez przesady

 
Opublikowany : 27/03/2016 7:28 pm
 mat
(@mat)
Posty: 1408
Noble Member
 

700 jak najbardziej o ile użyje odpowiedniego zamiennika soji

wyliczcie mi ta cudowna pasze za 700 zl jestem ciekawy na czym na pasza jest tania chyba ze na parowanych pyrach

nr GG- 93678
pozdrawiam
tadek

 
Opublikowany : 27/03/2016 9:34 pm
(@kazik)
Posty: 2263
Noble Member
 

ciężko będzie...

 
Opublikowany : 27/03/2016 9:47 pm
 mat
(@mat)
Posty: 1408
Noble Member
 

700 jak najbardziej o ile użyje odpowiedniego zamiennika soji

wyliczcie mi ta cudowna pasze za 700 zl jestem ciekawy na czym na pasza jest tania chyba ze na parowanych pyrach

gdzie premiks zakwaszacz jakis w tym jest soja ???? u mnie za otreby wolaja 700 zl brutto

nr GG- 93678
pozdrawiam
tadek

 
Opublikowany : 27/03/2016 9:49 pm
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

ja nie pisałem ze robie za 700 dałem przykład

 
Opublikowany : 27/03/2016 10:33 pm
(@brzydal)
Posty: 1804
Noble Member
 

ja się podejmę ale dla loch prośnych i tez nie jestem pewien czy się wyrobie w 700zł

Sprzedam 200-250 warchlaków około 10 listopada 511485114

 
Opublikowany : 27/03/2016 10:34 pm
 Ulan
(@ulan)
Posty: 511
Honorable Member
 

u mnie grower wychodzi 773zł netto, zboże po 500zł netto średnio, srute sojową kupiłem po 1450 netto bo akurat tydzien później poszła 100zł w dół, premix 86zł netto, finiszer 748zł netto. Jakby uwzględnić tanszą soje, można by z 15zł taniej zrobic. Skład żyto, pszenżyto pół na pół, owies 6%, soja 170-145kg, premix 2%, olej 1%, zakwaszacz 1-2 kg. Cała filozofia. jak ktoś kupi taniej zboże niż po 500zł (w żniwa kupowałem po 450), do tego zrezygnuje np. z zakwaszacza, to można zejsć poniżej 700zł. ...a ile na dzisiaj kosztuje grower z mieszalni pasz? ? 1000zł lekko

 
Opublikowany : 27/03/2016 11:53 pm
 mat
(@mat)
Posty: 1408
Noble Member
 

u mnie grower wychodzi 773zł netto, zboże po 500zł netto średnio, srute sojową kupiłem po 1450 netto bo akurat tydzien później poszła 100zł w dół, premix 86zł netto, finiszer 748zł netto. Jakby uwzględnić tanszą soje, można by z 15zł taniej zrobic. Skład żyto, pszenżyto pół na pół, owies 6%, soja 170-145kg, premix 2%, olej 1%, zakwaszacz 1-2 kg. Cała filozofia. jak ktoś kupi taniej zboże niż po 500zł (w żniwa kupowałem po 450), do tego zrezygnuje np. z zakwaszacza, to można zejsć poniżej 700zł. ...a ile na dzisiaj kosztuje grower z mieszalni pasz? ? 1000zł lekko

zyto pol na pol z pszenzytem i owies ??? dla kogo ta pasza ??? dla macior luznych chyba

nr GG- 93678
pozdrawiam
tadek

 
Opublikowany : 28/03/2016 5:29 am
(@chinczyk)
Posty: 214
Estimable Member
 

jak sie ma dobre zboze premiks (tania soje) troche ziemniakow frytek itd to mozna wykarmic ponizej 200zl_szt. kazdy ma inne koszty zywienia. animex 5.45hak

 
Opublikowany : 28/03/2016 11:16 am
(@kazik)
Posty: 2263
Noble Member
 

i do tego system żywienia płynnego.

 
Opublikowany : 28/03/2016 11:21 am
(@krzysieko71)
Posty: 387
Reputable Member
 

jeczmien z dostawa 24 t po 580 brutto, dawaj jelenia po 700 chetnie zarobie 3 kola na łodce :)

dam Ci 620 zł/t tylko przywieź mi łódkę dobrego jęczmienia.

 
Opublikowany : 28/03/2016 11:45 am
(@stanislaw)
Posty: 2311
Noble Member
 

panowie nie pijcie tyle bo nie mozecie [za siebie]co drugi to swinie na zlewkach po obiedzie wyhoduje a po swietach to juz calkiem beda po dwa kilo dziennie przybierac .

 
Opublikowany : 28/03/2016 11:49 am
Peron
(@peron)
Posty: 2717
Famed Member
 

niedługo to osadem z oczyszczalni będziecie karmić... Tokąd ten pęd za obniżaniem kosztów będzie trwał? Albo jakość, albo niskie koszty.

 
Opublikowany : 28/03/2016 12:39 pm
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

jakość i niskie koszty

 
Opublikowany : 28/03/2016 1:18 pm
(@stanislaw)
Posty: 2311
Noble Member
 

jakosc Mercedesa w kosztach Daci ,tylko dlaczego taka rozbieznosc ceny.PANOWIE NIE DA SIE KUPIC FENDTA W CENIE URSUSA ,nie robcie z siebie IDIOTOW.

 
Opublikowany : 28/03/2016 1:29 pm
(@chief)
Posty: 786
Prominent Member
 

Ma jeszcze ktos dostęp do mączki mięsno-kostnej?
Jakies 2lata temu w mojej okolicy można było kupic każda ilośc, a gdyby tak cofnąć sie troche wstecz to praktycznie kazdy to stosował

 
Opublikowany : 28/03/2016 2:08 pm
 Ulan
(@ulan)
Posty: 511
Honorable Member
 

zyto pol na pol z pszenzytem i owies ??? dla kogo ta pasza ??? dla macior luznych chyba

dla tuczników kolego, no i rosną po niej w oczach ponad 1kg dziennie, 2,7-2,8 zużycie paszy, czasami 2,6, a ty drogi mat jak masz kase, możęsz i kawiorem je paść, a na zakonske dawać ogrórki kiszone. Akurat w moim regionie jest multum żyta,a paszenicy i jęczmienia mało. Poza tym zasada jest taka żeby karmić jak najtaniej osiagając jak najlepszy wynik-dlatego świnie w Europie pasie się produktami odpadowymi, a nie chlebową pszenicą. Dając pszenice i jęczmien zamiast żyta i pszenżyta, już dokłądasz 100zł do zboża, do tego otręby zamiast owsa, też o 100zł droższe, a nawet jak by były w takiej samej cenie, to owies moim zdaniem jest lepszy, a kupiłem go za 400zł/t od razu z kombajnu.

jaka cena od jutra ??

 
Opublikowany : 28/03/2016 2:18 pm
 Ulan
(@ulan)
Posty: 511
Honorable Member
 

Chef po co ci mączka, jak soje masz za 1350zł ? czarna soja pewnie kosztowała by okolo 900-1000zł .. jest sens ryzykować bankructwem dla 400zł? poza tym zysk wątpliwy, bo nigdy na tym takiej wydajności nie osiągniesz jak na soi, poneiważ jak coś nie jest uregulowane prawnie i kontrolowane, to staje się polem do nadużyć.. i tak w mączce możesz miec wszystko co choć troche ją przypomina - piasek, zmielone kurze skorupki, torf, krede pastewną, wapno itd. Dasz ją, zaoszczędzisz pare złotych, a zamist 2,8 zeżrą ci 3,0 albo 3,2. Jaki jest sens? dopóki nielegalna, nie kalkuluje sie zupelnie wg. mnie.

 
Opublikowany : 28/03/2016 2:24 pm
(@chief)
Posty: 786
Prominent Member
 

Chef po co ci mączka, jak soje masz za 1350zł ? czarna soja pewnie kosztowała by okolo 900-1000zł .. jest sens ryzykować bankructwem dla 400zł? poza tym zysk wątpliwy, bo nigdy na tym takiej wydajności nie osiągniesz jak na soi, poneiważ jak coś nie jest uregulowane prawnie i kontrolowane, to staje się polem do nadużyć.. i tak w mączce możesz miec wszystko co choć troche ją przypomina - piasek, zmielone kurze skorupki, torf, krede pastewną, wapno itd. Dasz ją, zaoszczędzisz pare złotych, a zamist 2,8 zeżrą ci 3,0 albo 3,2. Jaki jest sens? dopóki nielegalna, nie kalkuluje sie zupelnie wg. mnie.

900-1000pln?
To juz chyba z trzecich rąk
Jak zamawiales całe auto to 450max i wcale nie takie badziewie :) bo koleś naprawdę miał dobre dojście az do czasu kontroli w jego gospodarstwie, kiedy to w mgnieniu oka zaprzestał handlu tym dobrociem

 
Opublikowany : 28/03/2016 2:33 pm
Strona 1665 / 1880
Share: