FORUM
Koszt wyhodowania tucznika (115 kg na czysto )na dzień dzisiejszy według mnie :
Prosiak (polski ok.20 kg) 100 zlp
Pasza własnej produkcji (cena zboża +koncentrat ) 270 zlp
inne koszty 30 zlp
ogólny koszt 400 zlp :115 =3,478 kg wychodzi
jak ktoś ma inne kalkulacje niech pisze przecież chyba liczyć umiemy
oczywiście jak sie ma własne zboże to nie trzeba wydawać gotówki ,ale jak sie ma ponad 30 ha dobrych gruntów to lepiej sprzedać te zboże i zamknąć chlewnie tak myśle
To ma pozostać ok. 15 tys. gospodarstw w Polsce? To troszkę mało.
Tomek
PERON KOCHANOWSKI SIE W GROBIE OBROCI
panowie , panie narzekanie nic nam nie daje !!!!! po kryzysie przychodzi dobry okres !!!!!
3,40 plus vat na żywą
gg 673912
Maciek, to jak przyjdzie ten okres, to daj znać. Ja się zdrzemnę.
Panowie w każdej czerni jest trochę szarości - więcej optymizmu i więcej radości a życie stanie się bardziej znośne
Kiedyś słuchałam jakichś "mądrych głów", komentujących wydarzenia na rynku rolniczym, osoby te twierdziły, że jak rolnikowi się nie podoba robota i nie ma opłacalności w swojej produkcji to niech się przekwalifikuje i produkuje np długopisy, więc ja się pytam jak można się przekwalifikować skoro już tak BARDZO DUŻO zainwestowało się w hodowlę trzody, to jest nieekonomiczne. Dobrze, że jestem "realną optymistką" i zawsze w czarności zobaczę fragment szarości
Kto pyta nie błądzi!!!!!!!
Spoko peron zadzwonie !!!!! tylko nie wyciszaj dzwiekow
Jesteśmy umówieni Maciek Tylko będzie cięzko, bo to moze być długi rolniczy letarg.
jest zima - uznajmy ze jestes niedzwiedziem !!!!! wiec misiek zapadaj w zimowy sen , zjedz sobie miodku dla oslody
dziś 4,10 + wat - 2% z wagi żywej
dziś 4,10 + wat - 2% z wagi żywej
O i to są te szarości!!!
Kto pyta nie błądzi!!!!!!!
do pini ????? przez posrednika ?
tylko weź z sobą zapas baterii do telefonu bo szybko nie zadzwoni pamiętacie jak wchodziliśmy do UNII co wszyscy gadali ze hodowcy świń najwięcej stracą dziwiliśmy się wtedy czy można jeszcze tracić a wiec dziś wiemy ze można
nie i kasa do ręki
Do wojce:
Jak kupujesz prosiaka z rynku za 100 zl to potem nie placz ze my sprzedajemy po 4zl a ty na skupie max 3,6 wyciagasz. Albo kup 100 z rynku i dochowaj 100 (bo na upadki ani leki nic nie liczysz) tak aby wszystkie byly w rownej wadze co by cale auto sprzedac a nie 30szt. Jak przy twojej kalkulacji wychodzi 3,4 to przy obecnych cenach na skupach jestes na zero.
Do Kasia i Pawel:
jakie wyimaginowane ceny masz na mysli?
Do corwina:
Dla producentow samych prosiakow to przy tych cenach zboza i prosiaka zarazem to chyba jedyne wyjscie niestety:((( Szkoda ze konczysz bo jestes jedna z najinteligentniejszych postaci tego forum...
Pozdrawiam i zycze powodzenia... i odezwij sie czasem:)
Magier parę miesięcy temu co niektórzy podawali ceny, które w ówczesnym czasie były nieosiągalne dla średniego hodowcy, nie mówiąc już o małym (przynajmniej tak było w moim regionie - a mam dostęp do 3 województw)
Kto pyta nie błądzi!!!!!!!
ale jak ktoś hoduje kilka tysięcy rocznie i na dziś dostanie 4,30 to dla jednych jest cena z marzeń a dla drugich realna ja zawsze podaje skupowa bo to jest cena dla wszystkich a nie wybrańców
można chować i niedużo tylko trzeba mieć dobry towar a odbiorcy docenią
Arek i taką cene powinno się podawać, bo ona jest najbardziej wiarygodna i miarodajna. Dzięki cenie spędowej wiem ile mogę wynegocjować od mojego odbiorcy za ilość i terminowość dostaw.
Kto pyta nie błądzi!!!!!!!
wątpię czy docenia nie masz ilości i jakości to o cenie dobrej pomarzyć pozostaje tylko goły EUROP z małymi bonusami na nic więcej nie możesz liczyć
piszecie bo idę spać
Zebysmy sie wszyscy zrozumieli:
Sa dwa rodzaje hodowcow.
Jedni kupuja prosiaka z rynku (za ok 70zl szt. na dzis)
Drudzy kupuja z fermy (za 130 zl szt na dzis)
Wiec jezeli dla osob kupujacych z rynku cena jest 3,5 to dla nas abysmy mieli taki sam zysk musimy dostac 60zl wiecej na tuczniku czyli jakies 50 - 60gr czyli takie 4zl. I to sa REALNE ceny Kasia i jezeli chcesz miec 4zl na dzis to zadzwon do pini, odstaw im min 100szt miesnasc 56%. Tez bym chcial kupowac za 70zl prosiaka a potem sprzedawac go jako fermowego. Albo taniej kupujesz i taniej sprzedajesz albo na odwrot. Nie da sie inaczej chyba ze jak pisalem wczesniej jedz na rynek kup 100 i 100 sprzedaj na raz:))))
Zycze powodzenia:D
MAGIER tylko mi nie mów ze jak fermowego prosiaka za 130 zeta wstawisz 500 sztuk to na raz sprzedaż
Tylko coraz więcej, nawet tych małych hodowców, zaopatruje się w prosiaki fermowe. Zakłady tego towaru mają już pod dostatkiem i teraz słyszałem już kilka razy, że szukają towaru z chowu tradycyjnego do produkcji staropolskich wędlin Oni zawsze znajdą wykręt.
56 % średnio to też się mnie wybiły i pochodzenia fermowego prosięta nie miały tylko od polskich rolników
1. Nie powiedzialem ze sprzedaje na raz 500szt. Wystarczy 100 - 150.
2. Jak wam sie swinie wybijaja na 56% i macie partie po 100szt to czemu oddajecie za 3,5 na sped jak mozna sprzedac do najwiekszych zakladow w Polsce za 4zl netto na dzis?!
3. Fermowe prosiaki nie oznaczaja wcale zagranicznego towaru bo w kraju jest kilka dobrych ferm prowadzonych przez polskich rolnikow. (sam od nich kupuje)
A nie wydaje się wam że temat postu zbacza na inny tor człowiek chce zobaczyć jak kształtują się ceny a tu pogaduchy od dłuższego czasu załóżcie nowy temat i tam dyskutujcie.
proszę bardzo - cena 3,6 na spędzie
P.S
Magier są jeszcze tacy hodowcy którzy nie kupują prosiąt tylko mają swoje
Kto pyta nie błądzi!!!!!!!