FORUM
oj ostra wojna ostatnio na forum, a co byście powiedzieli o jakiejś blokadzie na wiosnę a nie żarli się miedzy sobą ,przecież to do niczego nie prowadzi?!!!!
Bierzmy przykład z weterynarzy oni umieją walczyć o swoje , za długo juz dokładamy ,też proponuje jakiś strajk tylko to jedynie pozostało ,,,,
Wydaje mi się, że w przeciągu roku pojedziemy ciągnikami na Warszawkę....
Wojce to lepiej się nie odzywac i patrzec dalej jak nas zakłady okradają a mieszczuchy cieszą sie jaka to bieda na wsi , widzę że na tym forum to sami hobbisci
już raz pisałem spotkania w kilkanaście osób nie potrafimy zorganizować a strajk no chyba że Lepper się obudzi bo wybory wkrótce
panowie ktoś chciał tu wyliczenia co do opłacalności hodowli jak liczycie cenę zboża własnego tyle co kosztuje was wyprodukowanie czy tyle co chodzi na rynku bo jak już baraki pisał on średnia miał 1,5 tony z ha a moja średnia to prawie 6 ton z ha nakłady mieliśmy prawdopodobnie takie same
Nie mówię ,żeby siedzieć cicho ,ale takie formy protestu mnie się nie podobają jak już blokować to wszystkie zakłady mięsne a nie na drodze , hodowcy maja słabą organizację i związek ,niby jest jakiś "polsus" co reprezentuję hodowców trzody tylko pewnie nic nie robia dobrego dla hodowców, tak jak wszyscy w Polsce co siedzą na stołkach
Proszę o szczerość pani Katarzyno nie żyje pani z hodowli tylko z handlu prosiakami. Wiele razy dostarczała pani prosiaki do województwa Świętokrzyskiego, a pani pisze takie brednie na forum że jest opłacalność hodowli . Czy mógłbym zamówić u pani 200 sztuk prosiaka na przyszły tydzień?? Pani te 70 ha ma chyba w doniczkach.
Oj, ludzie, ludzie ale macie poczucie humoru. Niestety Michalo ale Cię rozczaruję, nie sprzedaje prosiąt tylko tuczniki, z województwem świętokrzyskim nawet nie granicze a o opłacalności nic nie napisałam.
Zanim ktokolwiek krytycznie spojrzy na mój post (ten według niektórych kontrowersyjny) najpierw niech go dobrze przeczyta i zrozumie.
To mój ostatni post na ten temat, są bardziej wartościowsze tematy niż rozpatrywanie czy "Kasi i Pawłowi" (dla niektórych Tomkowi) się opłaca hodowla czy nie.
Kto pyta nie błądzi!!!!!!!
blokują zakład mięsny to skonczy sie na mandacie i wiekszego pożytku nie bedzie wiem bo przekonałem sie na własnej skurze
Kasia i Paweł napisał:
A teraz ja mam pytanie - Ilu z was SAMODZIELNIE zajmuje się produkcją tucznika, zna temat z własnego doświadczenia bo zdaje mi się, że (nie)wielu z Was to jeszcze młodzieniaszki uczące się pracy przy rodzicach i powtarzające usłyszane historie. Ja też nie jestem stara ani nie pozjadałam wszystkich rozumów ale widzę u nas w okolicy jak żyją rolnicy zajmujący się hodowlą trzody, którzy nie mają dodatkowych źródeł utrzymania, zresztą ja również do nich należe. Zboża mam swoje, mam ponad 70ha. Stosuje koncentraty Farmera i świnki rosną "jak trza".
Mam stałego odbiorcę - to pośrednik, nie ZM i jestem zadowolona ze współpracy z nim. Różnię się od Was tym, że potrafię znaleźć w każdej sytuacji pozytywną stronę a Wy stale narzekacie. Dlaczego jeszcze nie zlikwidowaliście hodowli, skoro macie same straty? Stale musicie do wszystkiego dokładać. Jaki jest sens robić drugą robotę i dokładać do pierwszej? To nie ekonomiczne. Potraficie super wyliczyć swoją dochodowość, więc to powinno Wam dać do myślenia i jak najszybciej zrezygnować z tej małoopłacalnej, nawet wręcz doprowadzającej do bankructwa gospodarki.
dziewczyno brednie piszesz mając swoje zboże też bym się śmiał ale kup zboże kup prosiaka kup koncentrat to na chlebek już zabraknie i pisząc takie brednie pogrążasz siebie i innych niestety zdrowo liczących Rolników .Jeżeli taka z ciebie dobra ekonomistka usiądź na dupie weź długopis zrób słupek i policz wszystko a potem pisz pozdro bez urazy
Kolllo
Panowie wyluzujcie fama poszła w swiat ze dobrze nam sie powodzi i juz jest pozamiatane nawet Salus obnizył cene ,a moje srodowe wyszły po 4,34 brutto na zywa .Pozdrówka dla wszystkich
skup ogólnorozwojowy 3.70 plus vat Andre a źle się tobie powodzi czego narzekać odsetki w banku rosną w garażu fura stoi na podwórko 6 nowych ciągników pod wiata nowy kombajn i przyczepy w domku cieplutko a w łazience nowa glazura w salonie kino domowe i plazma 56 calowa czego chcieć więcej dobrze jest gdyby było ciut lepiej to już gorzej być nie mogło
do hodowcy!
jakam ty chłopie paszam te swinie swoje karmisz ze w dzisiejszych czasach wychodzi ci 2,90 zuzycia paszy?to zycze ci powodzenia
a co do kalkulacji:
warchlak 20kg-140zł
pasza na 100kg tucznika przy moim zuzyciu 2,60 na 1kg zywca to 260kgx1.10zł(bo wykonanie tony paszy na dzien dzisiejszy w moim gospodarstwie to 1100zł) wynosi 286zł
koszty tuczarni 25zł
upadki 12zł
weterynaryjne 12,66zł
pozostałe koszta10zł
razem 487,66zł. tucznik 120kgx4,15zł(potyle dotałem za sprzedane w srode)daje 498zł-487,66zł zostaje10,34.Kokosów niema ale nie muwcie ze dokładacie
4,15 cena marzenie ,a co mają powiedzieć rolnicy z wielkopolski jak sprzedają po 3,5-3,7
No Michalo a Ty szybciutko panią Kasię i Katarzynę szybciutko przeprosić.
a co do kalkulacji:
warchlak 20kg-140zł
pasza na 100kg tucznika przy moim zuzyciu 2,60 na 1kg zywca to 260kgx1.10zł(bo wykonanie tony paszy na dzien dzisiejszy w moim gospodarstwie to 1100zł) wynosi 286zł
koszty tuczarni 25zł
upadki 12zł
weterynaryjne 12,66zł
pozostałe koszta10zł
razem 487,66zł. tucznik 120kgx4,15zł(potyle dotałem za sprzedane w srode)daje 498zł-487,66zł zostaje10,34.Kokosów niema ale nie muwcie ze dokładacie
bierzesz kalkulacje 100 kg a wynik mnożysz przez 120????
bo warchlak ma 20kg plus tucz 100kg razem daje120kg
a co do ceny,niestety jedni sprzedawajam po 3,50 a drudzy po 4,30zł i tak juz jest w tym naszym interesie.
agrobiznes jak pisalismy o nich na forum to nie potrafili tego pokazać
tylko teraz wyrwane z kontekstu zdanie przerobili pod siebie sku..
p.s to było moze w tym tygodniu w następnym cena 4,15 nie istnieje
przy 4,15 masz 10zł na plus a przy 4 zł/kg minus 5zł na sztuce
czyli zysk jest,wiec o co chodzi??????
masz racje ale za miesiac moze byc 4,50zl.
po 4,5 cały czas sprzedaje
lokalnemu przetwórcy
tez licze na wyższą cenę marzec/lipiec
chyba takiemu co 1 sztukę w dzień na kawałki sprzedaje
chyba takiemu co 1 sztukę w dzień na kawałki sprzedaje
co cię boli??????
jak to polak zazdrość!
4.50 zł za żywca z vatem czy bez czy poubojowo??
za żywca bez watu,jestem na wacie
i jaka ubojnia od ciebie odbiera że 4.50 ci wychodzi?
lokalny przedsębiorca