FORUM

CENY TRZODY
 
Notifications
Clear all

CENY TRZODY

56.4 K Posty
821 Users
0 Reactions
16.8 M Widok
(@buntownik72)
Posty: 525
Honorable Member
 

No ale maciory same nie będą się prosić , tego trzeba pilnować jak małego dziecka .

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:20 pm
(@dziadek51)
Posty: 110
Estimable Member
 

Andre zgadzam się propozycja Aconara jest bardzo dobra , tylko proponujmy ceny realne a nie życzeniowe. Również to aby cenę tygodnia ogłaszał baraki , gdyż jego stanowisko na tym forum jest zawsze konkretne i realne . W ubiegłym tygodniu na skupach w okolicy Miechowa cena była 3,0 zł za kg żywca przyjmując klasę R za średnią . W tym tygodniu rusza skup interwencyjny na mrożenie , popyt wzrośnie wobec czego za klasę E proponuję cenę żywca na 4 zł netto za kg żywca . Jest to cena poniżej kosztów produkcji ale na dzisiaj realna.

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:22 pm
(@jurek-2)
Posty: 53
Trusted Member
 

No ale maciory same nie będą się prosić , tego trzeba pilnować jak małego dziecka .

Bez przesady.

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:22 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

DZIADEK nie proponuj nam ceny po niżej kosztow produkcji!!!!

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:27 pm
Peron
(@peron)
Posty: 2717
Famed Member
 

Też uważam, że 4 netto przy całym aucie to na chwile obecna minimum i taka cenę zgłaszam.

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:28 pm
(@michal100ha)
Posty: 172
Estimable Member
 

Andre zgadzam się propozycja Aconara jest bardzo dobra , tylko proponujmy ceny realne a nie życzeniowe. Również to aby cenę tygodnia ogłaszał baraki , gdyż jego stanowisko na tym forum jest zawsze konkretne i realne . W ubiegłym tygodniu na skupach w okolicy Miechowa cena była 3,0 zł za kg żywca przyjmując klasę R za średnią . W tym tygodniu rusza skup interwencyjny na mrożenie , popyt wzrośnie wobec czego za klasę E proponuję cenę żywca na 4 zł netto za kg żywca . Jest to cena poniżej kosztów produkcji ale na dzisiaj realna.

u nas były po 3.20+vat więc 4zł. to cena mazeniowa ale miejmy nadzieję że okaze sie realna

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:29 pm
(@michal100ha)
Posty: 172
Estimable Member
 

tylko trzeba mieć tą ilość samochodową

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:30 pm
(@michal100ha)
Posty: 172
Estimable Member
 

DZIADEK nie proponuj nam ceny po niżej kosztow produkcji!!!!

zeby cena była powyzej kosztów produkcji to musiało by to być 5zł

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:33 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

ludzie sami się posłuchajcie,chcecie zakładać nowe związki w obronie cen iopłacalności a jak ktoś wychodzi z propozycją podania ceny to krzyczycie cene poniżej kosztow i to i to jeszcze za całe auto, troche nie spójne !

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:39 pm
(@dziadek51)
Posty: 110
Estimable Member
 

staś 76 do tanga trzeba dwojga , a do handlu potrzeba dwóch stron . Ja chciałbym aby kg żywca płacił tyle co 9 kg jęczmienia , tak jak w ubiegłym roku o tej porze , a żywiec wtedy był po 3,2 . W ubiegłym tygodniu za 1 kg żywca mogłem kupić tylko 3,5 kg jęczmienia . Rynek zbóż jest rozregulowany , podobnie jak i wieprzowiny , a my musimy się jakoś na tym rynku znaleźć , stąd moja taka propozycja

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:41 pm
(@michal100ha)
Posty: 172
Estimable Member
 

no tak ale wiadomo nikt odrazu nie wytrzepie z rękawa ceny powyzej kosztów, a od czegoś trzeba zacząć

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:42 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

michał to miejmy odwagę ,,zaproponować cene kryjącą koszty

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:48 pm
(@michal100ha)
Posty: 172
Estimable Member
 

proponować można ale tych cen zaden zm nie zaakceptuje

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:50 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

to po co drążyć temat?

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:52 pm
(@michal100ha)
Posty: 172
Estimable Member
 

bo coś trzeba zrobić z tymi cenami i trzeba zaczynać od racjonalnych cen i piąć się w górę

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:55 pm
(@dziadek51)
Posty: 110
Estimable Member
 

Staś cena dla hodowców opłacalna to cena która w stosunku do jęczmienia jest jak 1 do 7-9 . Jęczmień dzisiaj płaci 0,8 zł za kg to kg żywca powinien płacić minimum 5,6 zł za kg . Znajdź dzisiaj kupca na tucznika za tą cenę

 
Opublikowany : 30/01/2011 8:57 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

dziadek a u mnie koszt produkcji wynosi 480 zł ,i jest to tucznik mający 88 kg wbc ,takrze zero wychodzi przy 5,05+vat za E

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:03 pm
(@michal100ha)
Posty: 172
Estimable Member
 

taki masz koszt produkcji ale kupujesz 30 kilowe warchlaki?

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:08 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

koszt utrzymania macior+koszt paszy tucznika, zakładając obecne ceny pasz.

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:13 pm
(@andre)
Posty: 1116
Noble Member
 

no i sie dogadalislmy :lol: cokolwiek by nie zaproponowac to wystarczy kilka minut a potrafimy gory problemow stworzyc i kto na tym wygrywa? przegladajacy to forum posrednicy czy Pany z ZM smieja sie w głos ,zal mi Was jest bo Wy macie wyrzuty sumienia ze chcecie cena pokrywajaca choc koszt wyprodukowania a oni bez skrupołow nas doja ,przeczytajcie sobie jeszcze raz to co napisał Aconar ,zaden zakład sobie nie pozwoli na przestoj 3 dni w tygodniu ,ale po co moje wypociny jak na samym poczatku nie mozemy sie dogadac tylko zanizamy ceny sugerujac sie tym jakie teraz dostajemy . Panie i panowie szanujmy siebie i swoja prace i na tym zakoncze . Zycze wszystkim zadowalajacych cen w przyszłosci ,pytanie jak dalekiej

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:16 pm
(@dziadek51)
Posty: 110
Estimable Member
 

staś przecierz napisałem żeby zarobić minimalnie to cena powinna być 5,6 zł , czy znajdziesz dzisiaj kupca ?Koszt produkcji tucznika zależy głównie od cen paszy a ta jest horrendalnie droga.Dopóki będzie tak droga pasza to będziesz dokładał do tuczników , przez najbliższe pół roku będziemy dokładali .

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:19 pm
(@dziadek51)
Posty: 110
Estimable Member
 

andre zaproponuj cenę

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:23 pm
(@syncmaster)
Posty: 10
Active Member
 

ja również uważam, że cena 4 zł za żywą byłaby w miare rynkowa i rozsądna i taka jest moja propozycja, chociaż ceny miały być w wbc

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:26 pm
(@czarny)
Posty: 99
Trusted Member
 

6zł za E netto. To cena pozwoli zarobić na godziwe życie.W tej chwili mam pustą chlewnieod pażdziernika ale planuje wstawić :lol:

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:27 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

ja proponuje cenę 4,30 na żywą przy mięsności 55%

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:27 pm
(@andre)
Posty: 1116
Noble Member
 

andre zaproponuj cenę

podałem min.4.5 na zywa to przyjmijmy 5.5 za E

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:30 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

podajcie propozycje za klase E

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:31 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

mam takie spostrzeżenie że jak duże zakłady przez pierwsze 3 dni tygodnia nie kupią polskiego tucznika to żeby się nie okazało ze zrezygnują z zakupu na naszym rynku i oprą produkcje na imporcie znam takie zakłady co tylko 25% ubijanych tuczników biorą z rynku a reszta import abyśmy sobie samobója nie strzelili

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:31 pm
(@jurek-2)
Posty: 53
Trusted Member
 

Przy podanych wcześniej założeniach zgadzam się z ceną 4,3 na żywą 5,30 za 56% netto

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:33 pm
(@syncmaster)
Posty: 10
Active Member
 

5 zł za E

 
Opublikowany : 30/01/2011 9:35 pm
Strona 384 / 1880
Share: