FORUM
proponowałem ceny na następny tydzień na str 807 za klasę E 5,7 a za żywą 4,56 (5,7 :1,25 = 4,56) . Ceny w Niemczech trochę do góry to u nas też troszkę w górę. W mojej propozycji cenowej zastosowałem bardziej realny przelicznik na wagę żywą niż Baraki 1,25 a nie 1,31
dziadek ja uważam ze za ba rdzo uprościłeś sobie ten współczynnik na wagę żywa ,bo tucznik o nie wiadomym mięsie nie może kosztować tyle co w klasie E,
Na klasę R proponowałem 5,2 zł za kg WBC oraz 5,2: 1,25 = 4,16 zł za kg wagi żywej
a czy ktoś z was widział jak się bada mięsność
Mięsność to wychodzi w zależności od podaży tuczników
Natomiast co do cen, za tucznikami robi się poważny szum
proponowałem ceny na następny tydzień na str 807 za klasę E 5,7 a za żywą 4,56 (5,7 :1,25 = 4,56) . Ceny w Niemczech trochę do góry to u nas też troszkę w górę. W mojej propozycji cenowej zastosowałem bardziej realny przelicznik na wagę żywą niż Baraki 1,25 a nie 1,31
Ja użyłem przelicznuika który można znaleźc w informacji rynkowej na stronie MRiRW:
[list=]
Zeby przjmowac przelicznik który proponujesz czyli 0,8 ceny WBC trzeba by założyc że wszystkie tuczniki sa w klasie E co w praktyce jest mało realne. Obserwując rynek wydaje mi sie że przelicznik który zaproponowałem sie sprawdza.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Zdecydowałem o 10gr podwyżce na przyszły tydzień. W tym tygodniu zaprponowane przeze mie ceny okazały się całkiem realne więc biorąc pod uwage że tręd jest ciągle w górę powyższa korekta jest niezbędna.
Czyli ceny po korekcie:
4,40/kg wagi żywej
5,80/kg E wbc
Orientacyjną cene dla sprzedających na miejsze ilości na skupach proponuję 90% ceny za klasę E co mniej więcej odpowiada proporcji obniżki dla klasy R w większości zm (zgodnie z propozycją dziadek51).
Cena skupowa:
3,96/kg żywej wagi
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
myślę że są to realne ceny
baraki ma rację
4,40 to dobra cena
WARCHLAKI- importowane DK,NL,DE
solidnie,na czas,na pewno
TUCZNIKI-skup,waga żywa
728 864396
Proszę bardzo wszystkich, szczególnie forumowiczów,nie sprzedajmy w poniedziałek i wtorek poniżej tej ceny , którą ogłosił BARAKI
Baraki [Obama] to nasz szef z POWZANIEM i SZACUNKIEM a co do spotkania msle ze nam sie uda jestem za
panowie dzisiaj rozmawiałem z prezesem grupy przez którą nieraz sprzedaję świnie i gość oczywiście nic nie wiedział o żadnym cenniku, uświadomiłomi to że je żeli mamy osiągnąć cel ,musimy dotrzeć do prezesów tych grup i zaproponować im nasz cennik jako obowiązującą cenę na dany tydzień ,[bo patrząc na nasze forum ilu nas jest co sprzedaje 100szt/m-c ,może kilkunastu to przykładając to do przerobu dobowego pini lub dudy jeden tydzień i po naszych świniach ],a potencjał grup w sprzedaży tucznika jest dużo, dużo większy
4,4 to dobra cena????????? powiedz mi drogi panie jakie są według pana koszty na dzień dzisiejszy ?????????
nie uwzgłędniając kosztów amortyzacji budynków ,to w cyklu zamkniętym ok 4,4za/kg
chodzi mi o cykl otwarty przy warchlaku z importu
3,90 u nas w środe już płacił pośrednik 4,1 jak mięsny ,także jak na nasze okolice to już jest dobrze ,po niedzieli pewnie jeszcze w góre z 10-20 groszy
Rolnik sam w dolinie jak sie tobie cena nie podoba to sprzedaj drozej:)
4,4 to dobra cena????????? powiedz mi drogi panie jakie są według pana koszty na dzień dzisiejszy ?????????
Kolega ma cykl zamknięty, 130 macior i wszystkie zboże kupuje, to mówi że 4,5/kg pozwala pokryć koszty
4,4 to dobra cena????????? powiedz mi drogi panie jakie są według pana koszty na dzień dzisiejszy ?????????
Kolega ma cykl zamknięty, 130 macior i wszystkie zboże kupuje, to mówi że 4,5/kg pozwala pokryć koszty
0,1zł zyskiem
Przy dzisiejszych cenach zbóż, to podejrzewam że nawet trzeba jeszcze dołożyć do interesu za taką cenę
sprzedane we środę 20 sztuk , miesn 56.7% 5.37wbc plus vat.
dziś na skupie 3.50 plus vat .
Pozdrawiam.
Rolnik sam w dolinie jak sie tobie cena nie podoba to sprzedaj drozej:)
kolego zasmucę cię chlewnie mam puste bo umiem liczyć ....a w święta Bożego Narodzenia sprzedałem ostatnie po 4,4+vat
witam!! postanowiłem dołączyć do Was koledzy!! bardzo mi się spodobała akcja z ustalaniem cen przez producentów trzody chlewnej, w końcu to my produkujemy i powinniśmy mieć udział w kształtowaniu ceny naszych produktów.żaden zakład lub firma która produkuje jakiś towar nie chce go sprzedawać poniżej opłacalności. Akcje należy jak najszerzej nagłośnić żeby odniosła sukces. mamy w kraju trochę grup producenckich trzody i warto było by ich też poinformować o akcji! Czytając wasze posty wierzę, że uda się coś wypracować i osiągnąć. Pozdrawiam
To co sie odzywasz ze tanio jak akurat nic nie sprzedajesz?
Vicia 1223 podaj zawsze z jakiej części kraju jesteś , bo inaczej to nam to nic nie mówi
Pini na przyszły tydzień prawdopodobnie bez zmian 4.30netto.
U mnie w gospodarstwie 4,55 netto pozwala pokryć koszty (łącznie z kredytem, odsetkami i amortyzacją-1,5% budynku)
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl
Wczoraj pośrednik na pini skupił po 4 netto
Dziś na spędzie po 3,80+vat
panowie dzisiaj rozmawiałem z prezesem grupy przez którą nieraz sprzedaję świnie i gość oczywiście nic nie wiedział o żadnym cenniku, uświadomiłomi to że je żeli mamy osiągnąć cel ,musimy dotrzeć do prezesów tych grup i zaproponować im nasz cennik jako obowiązującą cenę na dany tydzień ,[bo patrząc na nasze forum ilu nas jest co sprzedaje 100szt/m-c ,może kilkunastu to przykładając to do przerobu dobowego pini lub dudy jeden tydzień i po naszych świniach ],a potencjał grup w sprzedaży tucznika jest dużo, dużo większy
Prezesów grup producenckich tyle obchodzi ta strona internetowa co zeszłoroczny śnieg. W tej grupie której jestem członkiem jest ok 380 osób i jakoś żaden nie był choć przez chwile na tej stronie.