FORUM

CENY TRZODY
 
Notifications
Clear all

CENY TRZODY

56.4 K Posty
821 Users
0 Reactions
16.8 M Widok
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

jaslyszalem ze o 30

 
Opublikowany : 01/03/2012 9:15 am
monikaa
(@monikaa)
Posty: 1876
Noble Member
 

na 95% ceny na zachodzie jutro pozostana bez zmian :(

tel: 502 021 584
WARCHLAKI Z IMPORTU

 
Opublikowany : 01/03/2012 9:16 am
 0909
(@0909)
Posty: 2818
Famed Member
 

0909 a ty liczyłeś że wiesz że prawda jest inna? Dane ze spisu rolnego moim zdaniem sa wiarygodne, a napewno bardziej wiarygodne od gdybania i domysłów.

Baraki nieosmieszaj sie gdzie ty mieszkasz ?
jak jeszcze wierzysz w te glupoty !

Ufaj spisowi rolnemu !

10 gr cena do gory

 
Opublikowany : 01/03/2012 9:34 am
 Bobo
(@bobo)
Posty: 801
Prominent Member
 

Sól jak sól ale Bielaruś zamyka szlabany dla naszych świnek i okazja do spadku ceny jest a zwłasza nam tu na wschodzie się to odbija.

Jestem dyspozytorem własnych torów.....

 
Opublikowany : 01/03/2012 10:00 am
 0909
(@0909)
Posty: 2818
Famed Member
 

Sól jak sól ale Bielaruś zamyka szlabany dla naszych świnek i okazja do spadku ceny jest a zwłasza nam tu na wschodzie się to odbija.

Ci co sprowadzali warchlaki niech teraz odkupją od rolnika tucznika i dadza dobrą cene !
Ale oni cicho teraz siedzą !

 
Opublikowany : 01/03/2012 10:06 am
V8Power
(@v8power)
Posty: 98
Trusted Member
 

maryla internet ci odcieli rusz ta miotła

Nie,nie od cieli mi internetu !!!miło że się martwisz o mnie,

Na moim terenie cena utrzymuję się 5,40- 5,50 zł netto , przy ilości od 40szt-pośrednik.
Ja dzisiaj sprzedałam 8 szt dla osób indywidualnych /kupują chyba już na święta / po 6.20 zł netto żywa bez potrąceń,"" nie dyskutują o cenie"" ,i na piątek zamówione 10 szt.też indywidualnie Myślę ze tą świąteczną partyjkę rozsprzedam w ten sposób.

na Pini też kupują po 6,2 :D
na moim terenie cena na dzisiaj drobnica-4,8-4.9
powyżej 15szt 5 -5.1 wszystko -2%

skup żywca.
transport zwierząt UE.
skup-rewal.pl

 
Opublikowany : 01/03/2012 10:48 am
 1963
(@1963)
Posty: 1503
Noble Member
 

dania bez zmian 10.30 dk

 
Opublikowany : 01/03/2012 12:58 pm
(@vicia1223)
Posty: 1271
Noble Member
 

Marylka do ceny 800zł trzeba jeszcze doliczyć koszty przerobuale i tak dużo taniej niż się w sklepie zaopatrzyć , nie każdy zrobi sam , w moich okolicach koszt przerobu tucznika 120 kg to 400zł , nic mnie nie obchodzi tylko cios w nos ewentualnie:)

 
Opublikowany : 01/03/2012 2:11 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

u mnie rzeźnik za przerób tucznika 2 zeta za kilogram z wędzeniem o wszystko dba rzeźnik

 
Opublikowany : 01/03/2012 2:36 pm
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Mój bierze 150zł za szt, ubój u mnie

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 01/03/2012 2:51 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

tak sobie myślę ze kupując tucznika na własny przerób to nie wiem czy to się tak opłaci
120 x 6,20 = 744+vat 8%=803 zeta
rzeźnik 240 zeta
badanie mięsa 45
transport rolnik rzeźnik 50 zeta
RAZEM 1138 zeta
weźmy kilogram schabu bez kości w cenie 16 zeta to w cenie tego tucznika mamy 71 kg dobrego mięsa
a z 120 kg kabana ile będzie dobrego miecha
i jeżeli ktoś ma wybredny smak to nie wiem czy to się tak opłaci

 
Opublikowany : 01/03/2012 3:01 pm
(@marylakulasinska)
Posty: 439
Reputable Member
 

Marylka do ceny 800zł trzeba jeszcze doliczyć koszty przerobuale i tak dużo taniej niż się w sklepie zaopatrzyć , nie każdy zrobi sam , w moich okolicach koszt przerobu tucznika 120 kg to 400zł , nic mnie nie obchodzi tylko cios w nos ewentualnie:)

Uważam ze większość z nas potrafi sam zrobić dobrą kiełbaskę,szyneczkę itd. i na obiad na cały miesiąc wystarczy A za 800 zł nie poszalejesz nawet w Biedronce.

Maryla

605917034

 
Opublikowany : 01/03/2012 3:19 pm
(@tabou)
Posty: 798
Prominent Member
 

czemu to człowiek rzeźnikiem nie został. 240 zeta 20 dni pracy, 4800 miesięcznie. Warsztacik nieduży, przewoźny. Materiały klienta. Ryzyko żadne. I nikt nie ruszy bo siekiera w ręku.

 
Opublikowany : 01/03/2012 3:19 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

aby zarobić to muszą być chętni a z tym coraz gorzej te 240 to gostek u siebie przerabia wieczorem zawozisz kaban i na drugi dzień wieczorem odbierasz wędzonki 3 dni później

 
Opublikowany : 01/03/2012 3:28 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

porządny tucznik, to kosztuje 1 zł+vat taniej niżu maryli tj 130 zł.

 
Opublikowany : 01/03/2012 3:39 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

aby zarobić to muszą być chętni a z tym coraz gorzej te 240 to gostek u siebie przerabia wieczorem zawozisz kaban i na drugi dzień wieczorem odbierasz wędzonki 3 dni później

Podejrzewam że sobie jeszcze po 1 kg. zostawi z każdego wyrobu ,bo licząc dodatki opał i robote to przy cenie 240 zł. za sztuke to by pewnie dopłaciłby do interesu .

 
Opublikowany : 01/03/2012 4:33 pm
(@tabou)
Posty: 798
Prominent Member
 

stan.
dodatki ostatnio staniały, jelita gratis- wystarczy wyczyścić. Cały świniak w siebie włazi. No może troche dratwy trzeba dokupić i 2-3 pienieczki drew. Jak się zmechanizuje i w domu to i ze 2 przerobi dziennie. Aby tylko klienci byli. A jak i co poje przy okazji, to przecież próbować trzeba.

 
Opublikowany : 01/03/2012 5:09 pm
(@vicia1223)
Posty: 1271
Noble Member
 

Tabou wcale nie jest tak jak to Ty mówisz bez ryzyka mały warsztacik , prędzej czy później ktoś zakabluje o twojej działalności.

 
Opublikowany : 01/03/2012 6:07 pm
(@marylakulasinska)
Posty: 439
Reputable Member
 

porządny tucznik, to kosztuje 1 zł+vat taniej niżu maryli tj 130 zł.

Uważasz że ja nie porządne tuczniki sprzedaje ? Jeśli były by nie porządne to na pewno nie byłoby chętnych osób indywidualnych na kupno .Wieści szybko roznoszą się po terenie jaki towar.Dzisiaj znów przyjęłam zamówienie na kilka tuczników.Swoje świntuchy sama wyceniam i komu ta cena odpowiada to kupuje bez komentarza.
Ja kupuję mleko od sąsiada po 2 zł.za litr .On oddając do mleczarni otrzymuje /teraz/ 1,08zł za litr .Chcąc napić się dobrego mleka to płacę drożej

Maryla

605917034

 
Opublikowany : 01/03/2012 6:18 pm
(@pati125)
Posty: 1
New Member
 

tak sobie myślę ze kupując tucznika na własny przerób to nie wiem czy to się tak opłaci
120 x 6,20 = 744+vat 8%=803 zeta
rzeźnik 240 zeta
badanie mięsa 45
transport rolnik rzeźnik 50 zeta
RAZEM 1138 zeta
weźmy kilogram schabu bez kości w cenie 16 zeta to w cenie tego tucznika mamy 71 kg dobrego mięsa
a z 120 kg kabana ile będzie dobrego miecha
i jeżeli ktoś ma wybredny smak to nie wiem czy to się tak opłaci

Gdzie mieszkasz u nas ubój z badaniem i zrobieniem wyrobów 150 zł.
Cena świnki 6.50 S plus 7%vat ,120kg wagi żywej(80% wybicia)
100x6,50=650+7%=695,5+150=845,5 a nie 1138 zł.

 
Opublikowany : 01/03/2012 7:00 pm
(@po-pulista)
Posty: 1015
Noble Member
 

pati -błąd w obliczeniach 80% z 120 to 96. Widać że nie sprzedajesz na WBC. U DUDY musisz znać te wyliczenia na pamięć żeby się nie umoczyć z wagą.

 
Opublikowany : 01/03/2012 7:46 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

Tabou wcale nie jest tak jak to Ty mówisz bez ryzyka mały warsztacik , prędzej czy później ktoś zakabluje o twojej działalności.

Taaa, no i co zakabluje? Że swiniak u mie na stole leży? Grunt to się mądrze tłumaczyć.
-Co pan tu robi? Nielegalne wyroby!!!
-Alez skąd, nie robię tylko uczę jak robić domowe przetwory, świniak jest mat. edukacyjnym do celów pogladowych. Jednocześnie chronię zdrowie ludzi których uczę gdyż dzięki mnie będą jedli zdrowe naturalne wyroby zamiast sklepowych z konserwantami i inną chemią.

Usługi edukacyjne oraz ochrona zdrowia sa obięte 0 stawką wat więc moga mi skoczyc na warsztat. I tyle.

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 01/03/2012 7:53 pm
(@po-pulista)
Posty: 1015
Noble Member
 

tak sobie myślę ze kupując tucznika na własny przerób to nie wiem czy to się tak opłaci
120 x 6,20 = 744+vat 8%=803 zeta
rzeźnik 240 zeta
badanie mięsa 45
transport rolnik rzeźnik 50 zeta
RAZEM 1138 zeta
weźmy kilogram schabu bez kości w cenie 16 zeta to w cenie tego tucznika mamy 71 kg dobrego mięsa
a z 120 kg kabana ile będzie dobrego miecha
i jeżeli ktoś ma wybredny smak to nie wiem czy to się tak opłaci

Jeszcze trzeba doliczyć koszty energii elektrycznej potrzebnej do pracy zamrażarki . Pół biedy jak ktoś ma w domu bandę mięsożerców to szybko śladu po świniaku nie będzie. Gorzej jak musi to mięcho jeść prawie sam.
Ubój gospodarczy opłaca się jak świnie są tanie poniżej 4 zł za kilogram, w cenie 6,2 to nich sobie rzeżnik sam zabija i handluje tym mięsem. Zobaczymy jaki kokosy zgarnie. No może jak będzie liczył tak jak Pati to mu coś zostanie.

 
Opublikowany : 01/03/2012 7:57 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

tak sobie myślę ze kupując tucznika na własny przerób to nie wiem czy to się tak opłaci
120 x 6,20 = 744+vat 8%=803 zeta
rzeźnik 240 zeta
badanie mięsa 45
transport rolnik rzeźnik 50 zeta
RAZEM 1138 zeta
weźmy kilogram schabu bez kości w cenie 16 zeta to w cenie tego tucznika mamy 71 kg dobrego mięsa
a z 120 kg kabana ile będzie dobrego miecha
i jeżeli ktoś ma wybredny smak to nie wiem czy to się tak opłaci

Gdzie mieszkasz u nas ubój z badaniem i zrobieniem wyrobów 150 zł.
Cena świnki 6.50 S plus 7%vat ,120kg wagi żywej(80% wybicia)
100x6,50=650+7%=695,5+150=845,5 a nie 1138 zł.

A ,pieprz , sól i jelita to Ci św Mikołaj przyniesie i palić w wędzarni i parniku może ksiądz ? . Ubój z badaniem i zrobieniem wyrobów za 150 zł to chyba indora :lol:

 
Opublikowany : 01/03/2012 8:01 pm
(@farmerb)
Posty: 424
Reputable Member
 

http://www.farmer.pl/fakty/polska/prote ... 34796.html pierwszy protest przeciwko ostatnim działaniom rządu w sprawach rolnictwa

 
Opublikowany : 01/03/2012 8:03 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Tabou wcale nie jest tak jak to Ty mówisz bez ryzyka mały warsztacik , prędzej czy później ktoś zakabluje o twojej działalności.

Taaa, no i co zakabluje? Że swiniak u mie na stole leży? Grunt to się mądrze tłumaczyć.
-Co pan tu robi? Nielegalne wyroby!!!
-Alez skąd, nie robię tylko uczę jak robić domowe przetwory, świniak jest mat. edukacyjnym do celów pogladowych. Jednocześnie chronię zdrowie ludzi których uczę gdyż dzięki mnie będą jedli zdrowe naturalne wyroby zamiast sklepowych z konserwantami i inną chemią.

Usługi edukacyjne oraz ochrona zdrowia sa obięte 0 stawką wat więc moga mi skoczyc na warsztat. I tyle.

Baraki
załużmy że zlecenie dostaniesz od odpowiednich służb i po zrobieniu tranzakcji jak Twój warsztacik będzie wyglądał ? aż strach pomyśleć .

 
Opublikowany : 01/03/2012 8:14 pm
mytotoksyna1
(@mytotoksyna1)
Posty: 3081
Famed Member
 

porządny tucznik, to kosztuje 1 zł+vat taniej niżu maryli tj 130 zł.

Uważasz że ja nie porządne tuczniki sprzedaje ? Jeśli były by nie porządne to na pewno nie byłoby chętnych osób indywidualnych na kupno .Wieści szybko roznoszą się po terenie jaki towar.Dzisiaj znów przyjęłam zamówienie na kilka tuczników.Swoje świntuchy sama wyceniam i komu ta cena odpowiada to kupuje bez komentarza.
Ja kupuję mleko od sąsiada po 2 zł.za litr .On oddając do mleczarni otrzymuje /teraz/ 1,08zł za litr .Chcąc napić się dobrego mleka to płacę drożej

----------------mmmm zachwycasz mnie!Pozdrawiam!

 
Opublikowany : 01/03/2012 8:21 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

maryla sądzę że masz porządne świnie jak większość z nas , tylko ceny masz lepsze od nas.

 
Opublikowany : 01/03/2012 8:23 pm
(@marylakulasinska)
Posty: 439
Reputable Member
 

maryla sądzę że masz porządne świnie jak większość z nas , tylko ceny masz lepsze od nas.

staś 76
Każdy towar ma swego kupca . Ty cenę wystawiaj za swój towar ,nie kupi ten to kupi następny.Puść swoją przedświąteczną partyjkę tak jak ja na pewno chętni się znajdą .

Maryla

605917034

 
Opublikowany : 01/03/2012 9:31 pm
(@magier)
Posty: 441
Reputable Member
 

Dobra chłopaki teraz z własnego podwórka i bardzo dokładnie. Raz w miesiącu sprzedaję prywatnym po sztuce przerobionego.
1. 120kg tucznik (96kg WBC)- niech będzie po 6zł brutto za kg dla łatwiejszego rachunku = 720
2. 7kg gulaszowego pierwszy gat. czyli jakieś 90zł.
3. Krew - 5l, ok 5kg. - zawszę oddaje 5l ale nie wiem ile zużywa
4. Ubicie z badaniem 70zł
5. Rzeźnik - 200zł (robocizna + przyprawy)

Mięsa i gotowych wyrobów jest 105kg.
Koszt całej akcji to 1080zł. Czyli ok 10,30zł/kg
Tyle w temacie.
Pozdrawiam

 
Opublikowany : 01/03/2012 10:10 pm
Strona 661 / 1880
Share: