FORUM
Witam.
Chcemy wprowadzić na rynek uniwersalne urządzenie do przerobu ziarna kukurydzy oraz innych płodów rolnych.
Jesteśmy na etapie produkcji prototypu , potrzebujemy nawiązać współpracę z doświadczonymi hodowcami, w celu przeprowadzenia prób.
Zainteresowanych i otwartych na innowacje zapraszamy do kontaktu : profmet@op.pl
t.
Witam , są to dwa wały z oddzielnymi napędami na wspólnej regulowanej podstawie z prowadnicami, jeden wał na stałe drugi ruchomy ( przesuwny) na które w zależności od potrzeby montuje się ( wsuwa) różne narzędzia tzn. walce do gniecenia płatków , wały rozdrabniające , różnego rodzaju noże tnące itp.
Całość zamontowana w klatce ( dł. 2 m / wys. 0,7 m / szer. 0,7 m ) i szczelnie obudowana.
Cała obudowa ( klatka) przystosowana do szybkiego montażu współpracujących modułów ( na górze zasyp , na dół odbiór - w standardzie przenośnik taśmowy ).
Innowacja to uniwersalność urządzenia poprzez wygodna i szybką zmianę narzędzi roboczych.
Na urządzeniu można np rozdrabniać także warzywa.
Projektujemy także do tego urządzenia suszarnie taśmową do gniecionych płatków kukurydzy , rozdrobnionych warzyw itp.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi oraz jestem otwarty na współprace.
Gwarantuje Ci ze na rynku wszystko jest ,srotowniki gniotowniki miksery i nic nowego nie wymyslisz chyba ze chodzi tylko o kase na innowacje
Witam, zdaje sobie sprawę , że wszystko zostało już wymyślone ( jestem w branży od 20 lat) ale przy takim podejściu wszyscy jezdzilibysmy dzisiaj Fordami T z 1903 roku (przecież to samochód).
Nie chodzi mi o dotacje tylko o wprowadzenie na rynek wydajnego, energooszczędnego i uniwersalnego urządzenia ( konkurencyjnego cenowo do zagranicznych - w Polsce nikt czegoś takiego jeszcze nie produkuje)
Mam już gotowy zatwierdzony projekt techniczny , zacząłem wykonywać prototyp.
Znam się na projektowaniu i produkcji urządzeń , ale nie mam doświadczenia i możliwości testowania urządzenia w praktyce.
Pierwszym etapem będzie gniecenie mokrego ziarna kukurydzy na płatek oraz szybkie energooszczędne suszenie i chłodzenie , następnie pakowanie prawdopodobnie w big bag.
Maszyna będzie dostosowana także ( poprzez zmianę narzędzi) do rozdrabniania ,krojenia ,gniecenia itp. warzyw i owoców do ewentualnego suszenia.
Jeszcze raz - będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam.
podaj wydajnosc koszt energi i CENE maszyny .Podejrzewam ze bedzie to kilkadziesiat tys przy wydajnosci 2-3 tony na godzine.TO urzadzenie musi byc oplacalne aby o nim pomyslec no i skuteczne a z przechowywaniem sruty jest problem bo moze to byc miesiac i to nie zawsze
W poniedziałek przedstawię wszystkie dane techniczne łącznie z rysunkiem 3D.
Nad ceną też myślę ale na chwilę obecną jest dla mnie najważniejsze ograniczenie energii przy optymalnej wydajności i jakości produktu.
Stanisław, a jeżeli płatki kukurydzy będą suche to jak długo je można przechowywać ?
Czy najlepiej w silosach czy w big bagach ?
Jeszcze jeden temat , czy susz z warzyw ( konkretnie marchwi ) można dodawać do paszy ?
Wiem , że jest problem z nadwyżką można rozdrabniać i suszyć tylko co dalej ?
Pozdrawiam
suszenie to sa duze koszty i nikt na to nie pojdzie .Marchew ma kilkadziesiat procent wody i bardzo malo aminokwasow ,jak juz to mozna ja rozdrobnic mikserem na mokro ale nawet to jest nieoplacalne z powodu malej wartosci odzywczej poniewaz w hodowli liczy sie najbardziej bialko Jak mam tuczyc kukurydza suszona to taniej kupic suszony wywar kukurydziany ktory ma wielokrotnie wiecej bialka a kukurydze sprzedac na % NIE zniechecam CIE ale dzisiaj w rolnictwie sukcesu nie przewiduje.POWODZENIA!!
Kolego radze z tym wynalazkiem zgłosić się do biogazowni. Byłem kiedyś w jednej nie opodal i pytałem czy kukurydzy na wsad nie potrzebują i kierownik mówił że mają do oporu warzyw gorszej jakości tylko problem z ich przemiałem jakieś wydajne urządzenie mieli sprowadzać z zagranicy. Jak chodzi o trzode to tak jak Stanisław mówi koszty przekroczą wartość pokarmową. Zresztą marchew i inne warzywa można wrzucić w całości,świnia zęby ma i czasu też dużo to sobie poradzi.
Kolego najważniejsze w chowie trzody jest zboże albo produkty wysoko białkowe, wysoko energetyczne poza tym trzeba podzielić na grupy. Czyli prosie, warchlak, tucznik, .... Teraz każde potrzebuje odpowiedniej paszy. Warzyw, to mało dają przynajmniej u mnie w rejonie jak i Ja. Pomysł może masz dobry tylko co chcesz stworzyć, bo jak pisali forumowicze wszystkiego jest opór, z tyłu za Europą nie zostajemy. Kwestia ceny jest za produkt...A wracając do tematu jak można obrobić ziarno taniej niż jest aktualna cena? Każdy z nas się zastanawia.
....
Toma.SZ
Suszenie płatków kukurydzy - pomysł ciekawy, rozdrobniony mat. szybciej oddaje wilgoc więc koszt suszenia napewno byłby niski ale kuku ma to do siebie że nie lubi byc mocno wysuszona bo przy wilgotnosci poniżej 13% dochodzi do nieodwracalnego wiązania się skrobi z białkami i znaczna utrata wartosci odżywczej, z kolei niedosuszone płatki długo nie polezą bez ryzyka zagrzybienia i skawalenia się w silosie.
Suszone warzywka? Jak widzisz rolnika do suszenia i skarmiania raczej nie namówisz, ale jak by ktos taki susz przygotował a potem ładnie opakował i dorobił jeszce jakąs filozofie typu "dodatek naszego suszu z marchwi podnosi mięsnosć o 2%", albo "dodatek specjalnej mieszanki suszonych warzyw zapobiega adenomatozie" to niewykluczone ze niejeden rolnik sie skusi - albo i nie.
A co do maszyn to nie zgodze się że wszystko już jest, to co jest ogólnie dostępne na rynku (śrutowniki, mieszarki) to jest tyle warte ile dadza za to w skupie złomu, z takimi maszynami na świniach nie idzie dziś zarobić, jedyne wyjście to samemu konstruowac albo ściągać z zachodu za kosmiczne pieniądze.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Dziękuję Baraki , przywracasz mi wiarę w to co robię.
Mam sporę doświadczenie w urządzeniach do extruzji , między innymi do produkcji suchej karmy dla zwierząt domowych , myślałem , że w najbliższej przyszłości tą technologię będzie można w Polsce wykorzystywać , przed extruderem są mieszalniki różnych składników już wstępnie obrobionych , dlatego chciałem zacząć od pierwszego ogniwa czyli odpowiedniego przygotowania ziarna do extruzji ( poprzez gniecenie i śrutowanie na jednym urządzeniu) następnie suszenie itd.
Pozdrawiam.
Dziękuję Baraki , przywracasz mi wiarę w to co robię.
Mam sporę doświadczenie w urządzeniach do extruzji , między innymi do produkcji suchej karmy dla zwierząt domowych , myślałem , że w najbliższej przyszłości tą technologię będzie można w Polsce wykorzystywać , przed extruderem są mieszalniki różnych składników już wstępnie obrobionych , dlatego chciałem zacząć od pierwszego ogniwa czyli odpowiedniego przygotowania ziarna do extruzji ( poprzez gniecenie i śrutowanie na jednym urządzeniu) następnie suszenie itd.Pozdrawiam.
W tym temacie Stanisław ma RACJĘ.
Nie próbuj robić WODY Z MÓZGU CHŁOPU.
..a czy ty samouku domowy umiesz zrobić KASZĘ -domowym sposobem?????
Sprzęt do rozdrabniania ziarna którym dysponujemy wystarczy nam do czasu, aż produkcja trzody wyginie w tym kraju.
Dziękuję Baraki , przywracasz mi wiarę w to co robię.
Mam sporę doświadczenie w urządzeniach do extruzji , między innymi do produkcji suchej karmy dla zwierząt domowych , myślałem , że w najbliższej przyszłości tą technologię będzie można w Polsce wykorzystywać , przed extruderem są mieszalniki różnych składników już wstępnie obrobionych , dlatego chciałem zacząć od pierwszego ogniwa czyli odpowiedniego przygotowania ziarna do extruzji ( poprzez gniecenie i śrutowanie na jednym urządzeniu) następnie suszenie itd.Pozdrawiam.
Po tej ekstruzji to mają być "dania w 5 minut" dla świń? Koszt energetyczny byłby większy niż dodanie choćby enzymów do paszy. Wymyśl jakiś sprytny sposób na usunięcie powiedzmy 180kg wody z tony mokrej kukurydzy, żeby było taniej niż przy obecnym suszeniu w suszarniach opalanych olejem opałowym. Soi się u nas siej coraz więcej a przed użyciem jak pasze trzeba ją odpowiednio "obrobić" Może nad przygotowywaniem surowych nasion soi lepiej się skupić
Na zachodzie coraz więcej soi poddaje się extruzji co przede wszystkim przedłuża okres przechowywania paszy ( dzięki między innymi pasteryzacji jaka występuje podczas extruzji), poprawia strawność oraz obniża związki antyżywieniowe ale jest to jeszcze droga technologia ( energochłonna , silnik przy typowym extruderze nawet 100 kW).
Pozdrawiam.
co Ty chcesz obrabiac ziarno kuku czy soji a moze ludzka glupote ,zastanow sie
Każda krytyka powinna być konstruktywna. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematem i nie ma nic ciekawego do powiedzenia, powinien trzymać się powiedzenia "mowa jest srebrem a milczenie złotem". Według mnie powinieneś spróbować, oczywiście odporność na wszelkie przeszkody bardzo Ci się przyda. Powodzenia.