FORUM
CENY TRZODY
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... 0/81346748 ktoś pytał o PMB Białystok
Hodowla trzody w Polsce jest zdziesiątkowana! Wkrótce małe rzeźnie które nie posiadaja umów i bazują głównie na skupowym tuczniku będą miały problem z surowcem! To już się pomału zaczyna, sam byłem świadkiem jak ubojnia wyprawiała się po świnki koło 100km w okolice Kutnowskiego zakładu a ile zaoferowali żeby podkupić Piniego to można się tylko domyślać.
-
mateuszkonrad
- Posty: 1187
- Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
- Kontakt:
http://www.polsus.pl/aktualnosci.php?id=1437
co za ZM DUDA z okolic Bydgoszczy i jeszcze tak płacą????
co za ZM DUDA z okolic Bydgoszczy i jeszcze tak płacą????
*staś76 - chodzi o ZM DUDA z Grąbkowa, który kupuje od rolników na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.
ZM MAT Czerniewice więcej płaci niż podano w tym linku.
Tak na marginesie w mijającym tygodniu widziałem 2 auta z przyczepami z ZM DUDA jadące ze świnkami, co ostatnio należy do rzadkości na moim terenie.
ZM MAT Czerniewice więcej płaci niż podano w tym linku.
Tak na marginesie w mijającym tygodniu widziałem 2 auta z przyczepami z ZM DUDA jadące ze świnkami, co ostatnio należy do rzadkości na moim terenie.
- WOJCIECH1236
- Posty: 711
- Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
- Lokalizacja: Śląskie
No właśnie, urosły zdrowo, cena też 30 gr. Myślałem że więcej wzrośnie ale dobre i to. Jakieś 3 tyś do przodu na cenie więc jak dla mnie to nie głupota. A to tylko na paru sztukach z końcówki rzutu. A wykładów na temat zużycia paszy nie chce mi się czytać bo jak wszystko co do kg kupuje od stycznia to chyba wiem ile mnie to kosztuje. Więc gdybym sprzedał 105 kg to prawie nic bym nie zarobił, a teraz dało się już coś wyciągnąć
Pablo80 nie czytaj. Wlasnie, ze nie wiesz jakie maja zuzycie paszy. Ty liczysz srednie zuzycie, a to sa twoje ostatnie sztuki w zwiazku z czym zyly dluzej i potrzebowaly wiecej paszy na utrzymanie funkcji zyciowych. Ten zysk 30 gr/kg moze pojsc w warchlaka, gdyby okazalo sie, ze zaplacisz wiecej niz 3-4 tygodnie temu. Patrzmy dalej, jesli kg paszy kosztuje 1.2 zl., zuzycie ok. 4 kg przy takiej wadze, to mamy 4.8 zl/kg zywca. Jest strata 30 groszy na kilogramie.
Oczywiscie to jest twoj biznes, moze masz tansza pasze, ale dochodza inne koszta i ryzyko choroby/upadku. Wedlug mnie powinienes je sprzedac razem z tymi, ktore sprzedawales w marcu.
Nie czuj sie urazony, poprostu zebalo mi sie na polemike.
Oczywiscie to jest twoj biznes, moze masz tansza pasze, ale dochodza inne koszta i ryzyko choroby/upadku. Wedlug mnie powinienes je sprzedac razem z tymi, ktore sprzedawales w marcu.
Nie czuj sie urazony, poprostu zebalo mi sie na polemike.
Pasza wiele taniej, zużycie dużo mniejsze ale to już taki mój myki nie każdy może go zastosować. Jak mi została 5tys na miesiąc przy pracy 30 minut dziennie to nie narzekam. Czas miałem żeby zająć się czym innym. Wziął bym prosiaki i chodził wkoło kilka godzin dziennie co by nie odjechał żaden.Robił co drugi dzień pasze i zastanawiał się czy następny transport dobrego jakościowo zboża uda się wyrwać poniżej czy powyżej tysiąca. Przy takim zagęszczeniu jakie miałem to o chorobach nie może być mowy. No chyba że by jakiś z nadmiaru miejsca rozbił się o płotek. Ale każdy musi robić po swojemu w zależności od warunków jakie ma i możlwosci. Ja mogłem tanio tuczyć tucznika więc to robiłem. Na tani odchów prosiaka nie mam pomysłu. Gdyby zjadały mi 4 kilogramy paszy po 1200 to bym je dawno sprzedał.
Znam hodowców co robią jeden rzut w roku i też żyją i się śmieją z takich co zapier. non stop. Każdy jak zrobi 4 sztuki na stanowisko to będziemy po 3 zł produkować. Więc lukas za dobrą rade dziękuje ale nie skorzystam i bez urazy. Od jutra zaczynam długiiiiiiiiiiiiiii urlop i w du.... mam czy będę miał 4 szt na stanowisko rocznie czy 2. Sztuką jest sie nie narobić a zarobić, a ja akurat przy 4 rzutach się narobie bo przy mojej skali produkcji to na pracownika mnie nie stać na stałe. Zresztą kto teraz do roboty przy świniach chce przyjść.
Tyle że jak dziś wpuścisz to sprzedasz w najlepszej kopniunkturze cenowej tj środek wakacji dlatrego ja bym wpuszczałPablo80 pisze:Znam hodowców co robią jeden rzut w roku i też żyją i się śmieją z takich co zapier. non stop. Każdy jak zrobi 4 sztuki na stanowisko to będziemy po 3 zł produkować. Więc lukas za dobrą rade dziękuje ale nie skorzystam i bez urazy. Od jutra zaczynam długiiiiiiiiiiiiiii urlop i w du.... mam czy będę miał 4 szt na stanowisko rocznie czy 2. Sztuką jest sie nie narobić a zarobić, a ja akurat przy 4 rzutach się narobie bo przy mojej skali produkcji to na pracownika mnie nie stać na stałe. Zresztą kto teraz do roboty przy świniach chce przyjść.
-
mateuszkonrad
- Posty: 1187
- Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
- Kontakt:
-
PO-pulista
- Posty: 1018
- Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
- Lokalizacja: Wielkopolska
Gdyby wszyscy mieli tak jak TY Lukas takie podejście do hodowli to świnki w środku wakacji byłyby po 3zł. Ale Tusk by się cieszył że mu inflacja spadła, nie mówiąc o ZM które miałyby towar za półdarmo. A może Ty tego chcesz przecież tak bardzo kochasz Tuska i PO.lukas1982 pisze:Tyle że jak dziś wpuścisz to sprzedasz w najlepszej kopniunkturze cenowej tj środek wakacji dlatrego ja bym wpuszczałPablo80 pisze:Znam hodowców co robią jeden rzut w roku i też żyją i się śmieją z takich co zapier. non stop. Każdy jak zrobi 4 sztuki na stanowisko to będziemy po 3 zł produkować. Więc lukas za dobrą rade dziękuje ale nie skorzystam i bez urazy. Od jutra zaczynam długiiiiiiiiiiiiiii urlop i w du.... mam czy będę miał 4 szt na stanowisko rocznie czy 2. Sztuką jest sie nie narobić a zarobić, a ja akurat przy 4 rzutach się narobie bo przy mojej skali produkcji to na pracownika mnie nie stać na stałe. Zresztą kto teraz do roboty przy świniach chce przyjść.
wiem jak dziś że w połowie maja w 2009 miałem ofertę 5,3+ za auto na żywą
w końcu pogoda w Wielkopolsce na grilla ponad 20 C oby tak dalej a kochana TV obwieści nam wreszcie ile to faktycznie rolnicy produkują w Polsce mln szt i w jakim stopniu jesteśmy samowystarczalni.
Jest to tym dotkliwsze w przypadku zawirowań kursu euro które już przed chwilą było około 4zł a w na początku maja 2010 było nawet ~4,20
w końcu pogoda w Wielkopolsce na grilla ponad 20 C oby tak dalej a kochana TV obwieści nam wreszcie ile to faktycznie rolnicy produkują w Polsce mln szt i w jakim stopniu jesteśmy samowystarczalni.
Jest to tym dotkliwsze w przypadku zawirowań kursu euro które już przed chwilą było około 4zł a w na początku maja 2010 było nawet ~4,20
- WOJCIECH1236
- Posty: 711
- Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
- Lokalizacja: Śląskie
Najgłupsza wypowiedź jaką widziałem na tym forum. Ludzie co takie rzeczy piszą powinni mieć zakaz wstępu na forum trzoda chlewnaPablo80 pisze:Znam hodowców co robią jeden rzut w roku i też żyją i się śmieją z takich co zapier. non stop. Każdy jak zrobi 4 sztuki na stanowisko to będziemy po 3 zł produkować. Więc lukas za dobrą rade dziękuje ale nie skorzystam i bez urazy. Od jutra zaczynam długiiiiiiiiiiiiiii urlop i w du.... mam czy będę miał 4 szt na stanowisko rocznie czy 2. Sztuką jest sie nie narobić a zarobić, a ja akurat przy 4 rzutach się narobie bo przy mojej skali produkcji to na pracownika mnie nie stać na stałe. Zresztą kto teraz do roboty przy świniach chce przyjść.
Pablo80
Uzywasz argumentu wieku, a wystarczy spojrzeć na statystyki i od razu widać ,że czym starszy gospodarz, tym bardziej zacofane praktyki stosuje, bardziej wiele rzeczy mu sie też wydaje niż wie, ale nie ogólniając, mówisz, że masz niewielką skalę produkcji w takim razie musisz na sztuce dużo zarobić, a cudów nie ma. dajmy na to, że zarobisz 100 zł na tuczniku, co obecnie jest praktycznie niemożliwe i sprzedasz 200 tuczników to masz 20 tys. na rok i spróbuj za to utrzymać rodzinę i rozwijać gospodarstwo, no chyba, że jesteś taki mądrala co żonę wyśle do pracy, a sam będzie sie obijał pół roku. To co proponujesz tj mała skala i niepełne wykorzystanie możliwośći to jest prosta droga do zejścia z rynku na dobre.
Uzywasz argumentu wieku, a wystarczy spojrzeć na statystyki i od razu widać ,że czym starszy gospodarz, tym bardziej zacofane praktyki stosuje, bardziej wiele rzeczy mu sie też wydaje niż wie, ale nie ogólniając, mówisz, że masz niewielką skalę produkcji w takim razie musisz na sztuce dużo zarobić, a cudów nie ma. dajmy na to, że zarobisz 100 zł na tuczniku, co obecnie jest praktycznie niemożliwe i sprzedasz 200 tuczników to masz 20 tys. na rok i spróbuj za to utrzymać rodzinę i rozwijać gospodarstwo, no chyba, że jesteś taki mądrala co żonę wyśle do pracy, a sam będzie sie obijał pół roku. To co proponujesz tj mała skala i niepełne wykorzystanie możliwośći to jest prosta droga do zejścia z rynku na dobre.
Robak, sto lat to ja nie mam, rocznie sprzedaje ok 1200 a jak na moje oko to nie wielka skala. 20 tys, bez urazy motor mam więcej wart ale nie zalogowałem się tutaj żeby się chwalić. Zawsze jest ktoś mądrzejszy, bogatszy, lepszy, ale nie lubie jak mi ktoś takie docinki robi więc mi się podniosło. Tym bardziej że pewnie pomaga tacie na farmie a czuje się najmądrzejszy na tym forum. 25 lat to za mało żeby takie teksty pisać, chocby z uwagi na dobre wychowanie, którego jak widać nie posiada. Może za mało wśród ludzi bywa z uwagi na brak czasu.
Lukas dyskutowałem z tobą na jakimś poziomie argumentów a to co wtrocił wojtek mnie uniosło. Jestem 2 lata starszy od ciebie a 5 od wojtka więc mi tu nie mów o starej dacie bo chyba z Twojego nika i nr gg wojtka to wynika, takie proste rzeczy musze Ci tłumaczyć a Ty chcesz mnie uczyć świnie hodować.Ale mniejsza z tym. Od 6 lat robie całkowicie na swoim rachunku i jakoś sobie radze, a to jest forum dla hodowców, dział ceny a nie dobre rady więc skończmy te zbędne dyskusje.
Mariu 22 troche z tymi potrąceniami przesadzają u was, musicie się skrzyknąć i próbować to zmienić. Różnica 2 % na potrąceniu daje prawie 10gr obniżki na cenie.
Mariu 22 troche z tymi potrąceniami przesadzają u was, musicie się skrzyknąć i próbować to zmienić. Różnica 2 % na potrąceniu daje prawie 10gr obniżki na cenie.
Najprężniejsze gospodarstwa są tam, gdzie rolnik ma ok 30 lat a jak jest jeszcze tata to przynajmniej można na wakacje wyjechać bo ma kto gospodarstwa dopilnować. Po trzydziestce piórka opadają, jak najlepsze lata przespałeś to możesz spać dalej. Dzięki takim którzy twierdzą, że się nie opłaca trzymać świnek jest miejsce dla tych co potrafią utrzymać się na rynku i się rozwijać.Dzisiaj 4,85 bez potrąceń + VAT
Wyciągnięte z publikacji dr Kamyczka
W badaniach wykonanych przy ocenie jakości tusz i mięsa tuczników rasy polskiej białej zwisłouchej ubijanych przy masie ciała 101 lub 129 kg stwierdzono, że zawartość mięsa w tuszy kształtowała się na poziomie odpowiednio 59,3% i 50,7% (Barowicz i in., 2006). W przypadku tak znacznego spadku mięsności zwiększenie masy ciała zwierząt rozliczanych wg oceny poubojowej będzie jedynie zmniejszało zysk producentów.
Drastyczny przykład ale jednak obrazujący spadek mięsności ciężkich tuczników. Przy syntetykach ta różnica jest sporo mniejsza i w moim przekonaniu wynosi ok 3%. Także czy warto sprzedawać ciężkie tuczniki??
W badaniach wykonanych przy ocenie jakości tusz i mięsa tuczników rasy polskiej białej zwisłouchej ubijanych przy masie ciała 101 lub 129 kg stwierdzono, że zawartość mięsa w tuszy kształtowała się na poziomie odpowiednio 59,3% i 50,7% (Barowicz i in., 2006). W przypadku tak znacznego spadku mięsności zwiększenie masy ciała zwierząt rozliczanych wg oceny poubojowej będzie jedynie zmniejszało zysk producentów.
Drastyczny przykład ale jednak obrazujący spadek mięsności ciężkich tuczników. Przy syntetykach ta różnica jest sporo mniejsza i w moim przekonaniu wynosi ok 3%. Także czy warto sprzedawać ciężkie tuczniki??
Mariu22 pisze:Mieszkam na pograniczu 3 powiatów, takze wokoł mnie jest kilku pośredników, cena może wahać sie od 0,10 do 0,20 zł, natomiCENY TRZODY
Mariu22
Odpowiedzi: 13887
Wyświetleń: 1578625
Forum: Ceny Wysłany: Wto Mar 29, 2011 7:46 Temat: CENY TRZODY
mam 20 szt do sprzedania- karmione kartoflem,śruto, mlekiem a nie mam kupca.
ast potrącenia sa stosowane od 4% do 5%.
mariu22 bez urazy jak wszyscy u ciebie tak karmią to nie dziw się że takie potrącenia
lukas, wg książkowych doświadczeń to się dawno nie powinno opłacać. A Twoje udawadnianie mi że żle zrobiłem przetrzymując nie wiem do czego ci jest potrzebne. Byle zostało pare zł na sztuce a reszte mam gdzieś, jak świnki masz na system żywienia do woli to nie możesz przetrzymywać. Ja moge i mi zużycie paszy do 4 kg nie wzrośnie. Prosiaków na gorszych paszach trzymać nie możesz, ja moge tucznika. Więc Twoje koszty są inne moje inne i poco to Twoje pisanie nie wiem. Jak by mi się nie opłaciło to bym nie hodował więc nie przekręcaj moich wypowiedzi. Ale przy drogim zbożu szaleństwa nie ma szczególnie licząc na gotowe pasze i sprzedaż 105 kg. Trzeba kombinować moim zdaniem żeby koszty paszy zmniejszać. I nikogo o rady nie pytałem więc po co te komenty.
Ostatnio zmieniony wtorek 19 kwie 2011, 21:24 przez Pablo80, łącznie zmieniany 1 raz.
Pisałem jeden posrednik na 3 gminy,doczytaj dokładnie.nemezis pisze:Niedawno pisałes ze jest tylko jeden posrednik na 3 powiaty i brak konkurecji , nagle sie rozmnożyli?????????Mariu22 pisze:Mieszkam na pograniczu 3 powiatów, takze wokoł mnie jest kilku pośredników, cena może wahać sie od 0,10 do 0,20 zł, natomiast potrącenia sa stosowane od 4% do 5%.
staś76 pisze:bez urazy, ja tylko tak karmie.Mariu22 pisze:Mieszkam na pograniczu 3 powiatów, takze wokoł mnie jest kilku pośredników, cena może wahać sie od 0,10 do 0,20 zł, natomiCENY TRZODY
Mariu22
Odpowiedzi: 13887
Wyświetleń: 1578625
Forum: Ceny Wysłany: Wto Mar 29, 2011 7:46 Temat: CENY TRZODY
mam 20 szt do sprzedania- karmione kartoflem,śruto, mlekiem a nie mam kupca.
ast potrącenia sa stosowane od 4% do 5%.
mariu22 bez urazy jak wszyscy u ciebie tak karmią to nie dziw się że takie potrącenia
Kurcze to Ty zarabiasz 150 zl na swiniaku czy chcesz tyle zarabiac? bo to spora roznica.Pablo80 pisze:lukas, wg książkowych doświadczeń to się dawno nie powinno opłacać. A Twoje udawadnianie mi że żle zrobiłem przetrzymując nie wiem do czego ci jest potrzebne. 150 zł na sztuce a reszte mam gdzieś, jak świnki masz na system żywienia do woli to nie możesz przetrzymywać. Ja moge i mi zużycie paszy do 4 kg nie wzrośnie. Prosiaków na różnego typu odpadowych paszach trzymać nie możesz, ja moge tucznika. Więc Twoje koszty są inne moje inne i poco to Twoje pisanie nie wiem. Jak by mi się nie opłaciło to bym nie hodował więc nie przekręcaj moich wypowiedzi. Ale przy drogim zbożu szaleństwa nie ma szczególnie licząc na gotowe pasze i sprzedaż 105 kg. Trzeba kombinować moim zdaniem żeby koszty paszy zmniejszać. I nikogo o rady nie pytałem więc po co te komenty.










