FORUM
CENY TRZODY
Ba widzisz a z kad ja moge posuiadac informacje takie jak: czy kupujesz zboże?, ile zuzywasz paszy na kg przyrostu?, ile stosujesz koncentratow? i w jakich cenach?, w jakim regionie ustytowane jest twoje gospodarstwo? co posredni a czasmi bezposrednio wplywa na cene zywca, a sam widzisz ze tego nie napisales
Wiec u mnie zostaje nei dlatego ze mam jakis niesamowite swiniaki ani tez z racji posiadania przeze mnie tajemnej wiedzy tylko dlatego ze mam swoje zboze i nigdy ani tony nie kupuje a mam sporo swinek i oczywiscie cykl zamkniety nie jak wiekszosc tych biznesmenow którzy warchlona kupia i chca lezec a dodatkowo jeszcze kase zarobic .
Reasumujac trzeba mierzyc sily na zamiary i pozniej nie trzeba biadolic co do zysku jest moze i mizerny ale zawsze lepsze niz opieka spoleczna
Wiec u mnie zostaje nei dlatego ze mam jakis niesamowite swiniaki ani tez z racji posiadania przeze mnie tajemnej wiedzy tylko dlatego ze mam swoje zboze i nigdy ani tony nie kupuje a mam sporo swinek i oczywiscie cykl zamkniety nie jak wiekszosc tych biznesmenow którzy warchlona kupia i chca lezec a dodatkowo jeszcze kase zarobic .
Reasumujac trzeba mierzyc sily na zamiary i pozniej nie trzeba biadolic co do zysku jest moze i mizerny ale zawsze lepsze niz opieka spoleczna
[quote="lukas1982"]U mnie na gotowej paszy w cyklu zamkniętym koszt produkcji kg wynosi 4,65 zł netto.
Ostatnio w środę sprzedane świnki 4,94zł netto /kg[/quote
w moim gospodarstwie globalny koszt produkcji 1 kg wynosi 4,9 brutto ,cykl zamknięty w tej chwili 100% pasza z zakupu, swinie sprzedaje po 5,06 brutto, także nie mogę narzekać bo zysk jest
Ostatnio w środę sprzedane świnki 4,94zł netto /kg[/quote
w moim gospodarstwie globalny koszt produkcji 1 kg wynosi 4,9 brutto ,cykl zamknięty w tej chwili 100% pasza z zakupu, swinie sprzedaje po 5,06 brutto, także nie mogę narzekać bo zysk jest
chyba gó..no jest uwazaj bo w agrobiznesie powiedza o twoim poscie ze zysk jest !!!staś76 pisze:lukas1982 pisze:U mnie na gotowej paszy w cyklu zamkniętym koszt produkcji kg wynosi 4,65 zł netto.
Ostatnio w środę sprzedane świnki 4,94zł netto /kg[/quote
w moim gospodarstwie globalny koszt produkcji 1 kg wynosi 4,9 brutto ,cykl zamknięty w tej chwili 100% pasza z zakupu, swinie sprzedaje po 5,06 brutto, także nie mogę narzekać bo zysk jest
A ja widze to tak jesli zawsze mam zboże to nie musze sie przynajmniej o to jedno martwic mam ten podstawowy srodek do produkcji zawszezeus-1 pisze:Jak masz swoje zboże to nie znaczy, że produkujesz świniaka taniej tylko przerzucasz zysk z pola na świnie. Zboże do produkcji świń licz po cenach jakie byś dostała gdybyś je sprzedał a wtedy dopiero wyjdzie Ci rzeczywisty zysk lub strata na świniach.
I teraz tak ten który kupuje w obecjej sytuacji zboże po 800- 950 zl traci i to duzo wielu musialo w najglebszym kryzysie zmiejszyc poglowie co uniemozliwi im odrobienie tych strat w czasie gdy ceny zboz ustabilizuja sie na nizszym poziomie
A ja majac swoj surowiec zawsze nic nie trace i nie musze zmiejszac stada wrecz przeciwnie moge nieznacznie je powiekszyc bez uszczerbku pozwoli mi to przetrwac kryzys i wyjsc na malym plusie przy terazniejszych cenach a wielu ktorzy kupowali prowiant dla swinek zwinelo interes i co? Byc moze po nadchodzacych zniwach oni sprzedadza zboze jeszcze z zyskiem ale nastepne 2 latka moga byc strasznie cienki jesli nie rokujace strate wiec ja wola miec swoje zboze nie sprzedawac go teraz i miec zawsze stabilna produkcje niz w kryzysie sprzedc swini i ziarno a pozniej w konsekwencji pogorszyc swoj byt
Zrezszta kazdy ma wolna wole i robi jak chce
Co się tak niektórzy boją słowa zysk ,że zaraz w agrobiznesie pokażą a to coś wstydliwego jest ,że hodowca ma zysk ?? no jak ktoś przy tym pracuje to naturalnie dla zysku ,jakbyście zysku nie mieli to byście sie w to nie bawili ,ja sprzedałem ostatnio po 4,15 netto i chyba zysk był może nie wielki ale był , prosiak i koncentraty kupne zboże własne ,najmniejsze koszt wyhodowania tucznika mają gospodarstwa samowystarczalne w surowce, a jak ktoś wszystko kupuje gotowe to wiadomo ,że duże koszty regeneruje i wtedy mu wychodzi koszt produkcji 5 zlp za kilo
Spoko loko sprzedaje w nienajgorszej cenie czytaj prawie jak ta niebieskim drukiem co znaczy mniej o 10 gr netto czyli cudow nie ma ale i dramatu tez nie
Co do ciaglego przywolywania tu okreslenie nawozu organicznego ktorego pierwsza litera to G to powiem wam jedno w calym tym zasranym rolnictwie tak jest czy masz swinie czy krowy czy tez perliczki lub brojlery zawsze sa wzloty i upadki i nikt tu kokosow nie zbije wystarczy na godne zycie i co jakis czas na cos wiecej
I niech nikt nie pisze a na brojlerach to taka kasa ze nie wiem a na krowach to super itd a na krolikach to jeszcze lepiej hehe po prostu skonczyly sie czasy prosperity na wsi i trzeba skubac grosiki nic na to nie poradzimy
Co do ciaglego przywolywania tu okreslenie nawozu organicznego ktorego pierwsza litera to G to powiem wam jedno w calym tym zasranym rolnictwie tak jest czy masz swinie czy krowy czy tez perliczki lub brojlery zawsze sa wzloty i upadki i nikt tu kokosow nie zbije wystarczy na godne zycie i co jakis czas na cos wiecej
I niech nikt nie pisze a na brojlerach to taka kasa ze nie wiem a na krowach to super itd a na krolikach to jeszcze lepiej hehe po prostu skonczyly sie czasy prosperity na wsi i trzeba skubac grosiki nic na to nie poradzimy
-
stan1069@o2.pl
- Posty: 5786
- Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
- Lokalizacja: Malopolska
Ja to od 3 lat licze tak;prosiak 20 kg 100 zboze 500 zl i dzis mi wychodzi zysk 200 zl tuczniku Dodam ze mam wlasne zboze liczac po 500 zl to na nim tez zarabiam prosiaka zaa 100 zl tez idze wychowac ; 2ml zelaza 6 tyg przy matce 7 dni antybiotyk do paszy i na tym profilaktyka sie konczy Nie bawie sie w genetyke poprostu kryje tucznika ;23 w roku od lochy ,5,5 miesiaca od ur sr.105 kg.Sprzedaje na zywa cenana dzis 4,5 +0,1 premia+0,3 za przesuniety termin platnosci o12 tyg +7%wat=ok.5.2zl/kg .Uprawiam 20 hektarow 2 kl. tucze ok 170sztuk na rok
Rozumiem że przy założeniach 500zł za zboże wychodzi Ci 200zł/szt. W zeszłym roku też liczyłeś po 500zł a nie po 250zł jak było więc powiedz mi ile w takim razie w zeszłym roku dołożyłeś do sztuki?:)stan1069@o2.pl pisze:Ja to od 3 lat licze tak;prosiak 20 kg 100 zboze 500 zl i dzis mi wychodzi zysk 200 zl tuczniku Dodam ze mam wlasne zboze liczac po 500 zl to na nim tez zarabiam prosiaka zaa 100 zl tez idze wychowac ; 2ml zelaza 6 tyg przy matce 7 dni antybiotyk do paszy i na tym profilaktyka sie konczy Nie bawie sie w genetyke poprostu kryje tucznika ;23 w roku od lochy ,5,5 miesiaca od ur sr.105 kg.Sprzedaje na zywa cenana dzis 4,5 +0,1 premia+0,3 za przesuniety termin platnosci o12 tyg +7%wat=ok.5.2zl/kg .Uprawiam 20 hektarow 2 kl. tucze ok 170sztuk na rok
Pozdrawiam
-
turbogrocho49
- Posty: 2837
- Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
- Lokalizacja: lubelskie
dokładnie tak jak pisze mat, co z tego że zarobimy na jednym locie nawet te 100 zł, jak na dwoch dołożymy po 40 zł, i na jednym nie zarobimy nic, ja mam cykl otwarty, wstawiam po 400 warchlaka, mam też troche ziemi 50 ha, więc czasami lepiej sprzedać zboże i nie zasiedlać, niż tyrać za darmo, co innego jak zboze tanie, to zawsze sie lepiej opłaci przepuscić przez kabany, tak to się dobrze mówi hodować, oczy bledną jak się siada z długopisem i kartką i wszystko solidnie liczy
zaraz zaraz ja nie pisalem ze zboze licze po 500 zl tylko wyliczalem zalety braku uzaleznienia od zakupu podstawowego surowca jakim jest zboze i mozliwosci utrzymania produkcji na niezmienionym poziomie w kryzysie i w lepszym czasie bez uszczerbku i wtedy nie musze trzasc portkami ze zostane bankrutem bo nawet paszy nie mam
Co do zyskow to nigdzie nie powiedzialem a raczej nie napisalem ze sa duze a tym bardziej ze za duze jak to niektorym tu sie ubzduralo sa bardzo skromne bo stale mowie o kryzysie ale tez i o obecnej sytuacji czylo o dlugiej perspektywie czasowej
A na koniec wlasnie dzieki takim niedzielnyk hodowcom ktorzy w czasie gduy zboza sa drogie nie wstawiaja a pozniej gdy ceny zboz sa niskie wstawiaja mamy taki zament na rynku gdyby kazdy produkowal tyle na ile pozwalaja jego mozliwosci surowcowe bylo by ok na tym zasranym rynku a tak wielcy "bisnesmeni" wstawiaja sobie zagraniczne warchlony i pozniej jest wielkie larum ze nic sie nie oplaca
Co do zyskow to nigdzie nie powiedzialem a raczej nie napisalem ze sa duze a tym bardziej ze za duze jak to niektorym tu sie ubzduralo sa bardzo skromne bo stale mowie o kryzysie ale tez i o obecnej sytuacji czylo o dlugiej perspektywie czasowej
A na koniec wlasnie dzieki takim niedzielnyk hodowcom ktorzy w czasie gduy zboza sa drogie nie wstawiaja a pozniej gdy ceny zboz sa niskie wstawiaja mamy taki zament na rynku gdyby kazdy produkowal tyle na ile pozwalaja jego mozliwosci surowcowe bylo by ok na tym zasranym rynku a tak wielcy "bisnesmeni" wstawiaja sobie zagraniczne warchlony i pozniej jest wielkie larum ze nic sie nie oplaca
-
PO-pulista
- Posty: 1018
- Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
- Lokalizacja: Wielkopolska
Gdy cena zboża nie przekracza 600zł za tonę to bardziej opłacalny jest chów na zbożu zakupionym niż wyprodukowanym na własnym polu. Więc z tą opłacalnością różnie bywa raz jest się na wozie a raz pod wozem. Gdyby tylko opłacało się hodować na własnym zbożu to gospodarstwo 3ha z 50 lochami już dawno nie powinno istnieć. Jeśli przeanalizujemy ostatnie 20-lecie to lat z miarę wysokimi cenami zboża było może 4. Pozostałe lata to ceny niskie i skandalicznie niskie o które w przyszłości będzie trudniej ze względu na biopaliwa i wysokie ceny opału.marek99a pisze:A od kiedy to trzeba kupić browar ,aby się piwa napić-ja produkuję od kilkunastu lat tuczniki od 45-50 loch na 3 ha i dostępność zbóż zawsze jest tylko nie raz jest mały problem-CENA.,ale na rynku zawsze panuje sinusoida.
W ciągu roku produkuję 200-250 tuczników w cyklu zamkniętym ale jak czytam niektóre wypowiedzi ile komu zostaje to wcale nikomu nie zazdroszczę tylko ,że opłacalność powinno się liczyć na podstawie średniej ceny minimum z kilkunastu miesięcy i więcej!Gospodarując na kiepskich glebach produkcja zwierzęca uzupełnia roślinną, bez gnoju nie zarobisz na zbożach a bez zbóż na świniach i tak koło się zamyka!
-
stan1069@o2.pl
- Posty: 5786
- Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
- Lokalizacja: Malopolska
-
PO-pulista
- Posty: 1018
- Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
- Lokalizacja: Wielkopolska
Tylko pozazdrościć takich niskich kosztów produkcji zboża, napisz jak to robisz że wychodzi Ci 300zł na tonie pewnie kilogram tucznika wyjdzie Ci po 2 zł jak jesteś taki dobry rolnik. Pierwsze słyszę o takich niskich kosztach. Porównaj je z jakimiś oficjalnymi wyliczeniami i pomyśl czego nie policzyłeś.stan1069@o2.pl pisze:Koszt produkcji u mnie wynosi okolo300 zl/tonestaś76 pisze:stan i ali to jak wy liczycie zysk z tucznika mając swoje zboże ,a zakładacie wartość tego zboża jako koszt produkcji , to wasze kalkulacje można podciągnąć pod termin ;księgowości kreatywnej"
-
PO-pulista
- Posty: 1018
- Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
- Lokalizacja: Wielkopolska
chociaż z mojego punktu widzenia nie jestem za drogim zbożem to licząc wszystkie koszty uprawy wychodzi mi około 500 na tonę (interesowałem się dzierżawą )i nie ma co się dziwić że mają zbożowcy swoje 5 minut, każdy chce zarobić ,ale myśle że od września zaczną zarabiać trzodziarze ,bo przy kosztach obecnych to i zero jest naciągane.PO-pulista pisze:Wystarczy wszystko dokładnie sobie policzyć.brzydal pisze:bez dopłaty wychodzi poniżej 400 na tonę powiedzcie mi jak zrobic żeby wdać 600 zł ?
Albo zadać sobie trochę trudu i poszperać w necie żeby skorzystać z wyliczeń innych którzy zadali sobie więcej trudu.
ceny trzody
po wyborach myślę że wam pomogą te zyski i koszty dokładnie obliczyć
Re: ceny trzody
co masz na myśli?stary50 pisze:po wyborach myślę że wam pomogą te zyski i koszty dokładnie obliczyć
-
stan1069@o2.pl
- Posty: 5786
- Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
- Lokalizacja: Malopolska
Po pulisto mowisz i masz koszt na hektar nawozy600+material siewny200+oprysk na chwasty i jeden oprysk na grzyba 300 kombajn 350 podatek 150+paliwo 50l po 5 =250 razem kwota 1850 -900 zl doplata bez.=950 zl Zakladajac ze plon wyniesie 4.5 tony to na amortyzacle i moja robote zostaje 400 zl.Zboze uprawiam w monokulturze od 20 lat sieje tylko jare na 2 klasie i4.5tony/hekt.nie stanowi problemu pod warunkiem normalnej pogody pozdrawiam.
Jak by to powiedzial moj 90 letni dziadek o cie wiory to na 2 klasie mozna zebrac tylko 4,5 tony ? rezultat godny odznaczenia panstwowego hahaha po prostu przeciwdzialasz nadprodukcji u nas na 3 b 4 i malej ilosci 5 klasy wstydem jest plon na poziomie 4 ton na najslabszej klasie a na 3 b mozna uzyskac sporo wiecej reasumujac koszt rzedu 500- 600 zl na tone sa realnym kosztem porzadnej uprawy oczywiscie w spektrum kilku lat a nie w ciagu jednego roku gdy nawozy sa tanie a teraz jest juz inaczej
-
stan1069@o2.pl
- Posty: 5786
- Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
- Lokalizacja: Malopolska
Robak w mojej okolicy sa rolnicy co 10ton/hekt.zbieraja psz.oz.kukurydzy nawozenie ,opryski trzeba wtedy pomnozyc przez 3 dodam jeszcze ze jak wystapia anomalia pogodowe lub cena w granicach 400 zl i brak chetnych na towar to kicha .Przy oziminach wieksze sa koszty uprawy i ryzyko przezimowania a przy kukurydzy koszty suszenia .Nie sztuka wywalic kase na nawozy sr ochr.roslin a pozniej jezdzic po mlynach z reklamowkami ziarna i sie prosic zeby kupili .Zadzwon sobie do mlyna albo do mieszalni pasz to uslyszysz jacy sa grzeczni i mili a przypomnij sobie co bylo2 i wiecej lat temu .robak pisze:i to ma byc dobry wynik na 2 klasie???
Opryski w jarych 300 zł??? przy takiej intensywnej technologii wystaryczło by 60zł
-
stan1069@o2.pl
- Posty: 5786
- Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
- Lokalizacja: Malopolska
Magier zerknolem w zapiski od stycznia2010r.i marzec cena 4.0 kwiecien 3.9 czerwiec 4.2lipiec 4.6 sierpien 4.8 wrzesien/pazdzienik4.5 grudzien 4. 1 sa to ceny brutto .Nie widze powodow ktore by mogly sugerowac ze doplacam do tucznika.magier pisze:Rozumiem że przy założeniach 500zł za zboże wychodzi Ci 200zł/szt. W zeszłym roku też liczyłeś po 500zł a nie po 250zł jak było więc powiedz mi ile w takim razie w zeszłym roku dołożyłeś do sztuki?:)stan1069@o2.pl pisze:Ja to od 3 lat licze tak;prosiak 20 kg 100 zboze 500 zl i dzis mi wychodzi zysk 200 zl tuczniku Dodam ze mam wlasne zboze liczac po 500 zl to na nim tez zarabiam prosiaka zaa 100 zl tez idze wychowac ; 2ml zelaza 6 tyg przy matce 7 dni antybiotyk do paszy i na tym profilaktyka sie konczy Nie bawie sie w genetyke poprostu kryje tucznika ;23 w roku od lochy ,5,5 miesiaca od ur sr.105 kg.Sprzedaje na zywa cenana dzis 4,5 +0,1 premia+0,3 za przesuniety termin platnosci o12 tyg +7%wat=ok.5.2zl/kg .Uprawiam 20 hektarow 2 kl. tucze ok 170sztuk na rok
Pozdrawiam
-
turbogrocho49
- Posty: 2837
- Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
- Lokalizacja: lubelskie
- WOJCIECH1236
- Posty: 711
- Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
- Lokalizacja: Śląskie
Teraz ktorej dziewczynie wierzyc ??? Widac ze kobiety nie zdecydowane sa co bedziemagier pisze:jagienka pisze:ja dziś słyszałam od znajomego Holendra, że Niemcy oczekują za jakieś 6-8 tygodni dobić do poziomu 1,75 € na WBCNo dziewczyny zdecydujcie się:) Okaże się która ma lepszego informatora...monikaa pisze:Holandia minus 1 cent
od 23.05 przewiduje niestety duzy spadek cen tucznika
Panie i panowie trochę chce mi się z Was śmiac kłócicie się ile kto zarabia , przecież nie od dziś wiadomo że każde gospodarstwo inaczej liczy , jeżeli jeden wyjedzie z tematem że super ma zyski to w poniedziałek agrobiznes poda że rolnicy krocie zarabiają na kabankach ,a przecież jedną miarą wszystkich brac nie można tak jak np. kibiców
proponuję nadpobudliwym przeanalizowanie kosztów , a jeżeli nadal będą miec nadmierne zyski to niech sami się zgłoszą do US i zaczną płacic podatek dochodowy
Kto widział żeby przedsiębiorca chwalił się ile zarabia?????????????? tylko chłopek kłóci się ile to można wyciągnąc Tym którzy po mnie sobie pojadą życzę POWODZENIA . Tyle mam do powiedzenia 
zgadzam sie w 100% z Toba andre jak tak bedzie to w Posce nigdy nie bedzie dobrze dla Poslkiego rolnika zobaczcie jak jest w Niemczech francji oni sobie nie dadza w kasze dmuchac !!!!!!!!andre pisze:Panie i panowie trochę chce mi się z Was śmiac kłócicie się ile kto zarabia , przecież nie od dziś wiadomo że każde gospodarstwo inaczej liczy , jeżeli jeden wyjedzie z tematem że super ma zyski to w poniedziałek agrobiznes poda że rolnicy krocie zarabiają na kabankach ,a przecież jedną miarą wszystkich brac nie można tak jak np. kibicówproponuję nadpobudliwym przeanalizowanie kosztów , a jeżeli nadal będą miec nadmierne zyski to niech sami się zgłoszą do US i zaczną płacic podatek dochodowy
Kto widział żeby przedsiębiorca chwalił się ile zarabia?????????????? tylko chłopek kłóci się ile to można wyciągnąc Tym którzy po mnie sobie pojadą życzę POWODZENIA . Tyle mam do powiedzenia
-
stan1069@o2.pl
- Posty: 5786
- Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
- Lokalizacja: Malopolska
Andre do mnie pijesz i po tobie sobie nie pojade bo prawie sie z toba zgadzam ale przeciez ZM wiedza ile kosztuje wyprodukowanie 1kg zywca i cena w kazdym gosp.jest inna bo one przeciez hoduja. Boli mnie natomiast powtarzanie do znudzenia jaki to rolnik biedny ciagle doplaca itd,w kazdej branzy sa ;biznesmeni;ktorzy sobie nie radza w naszej tez i pakowanie wszystkich do jednego wora jest nie na miejscu.Do redakcji agrobiznesu mam tez prosbe niepokazujcie juz nigdy tego rolnika co wozi obornik koniem bo mnie trafia sz..k Pozdrawiam.andre pisze:Panie i panowie trochę chce mi się z Was śmiac kłócicie się ile kto zarabia , przecież nie od dziś wiadomo że każde gospodarstwo inaczej liczy , jeżeli jeden wyjedzie z tematem że super ma zyski to w poniedziałek agrobiznes poda że rolnicy krocie zarabiają na kabankach ,a przecież jedną miarą wszystkich brac nie można tak jak np. kibiców :D proponuję nadpobudliwym przeanalizowanie kosztów , a jeżeli nadal będą miec nadmierne zyski to niech sami się zgłoszą do US i zaczną płacic podatek dochodowy :D Kto widział żeby przedsiębiorca chwalił się ile zarabia?????????????? tylko chłopek kłóci się ile to można wyciągnąc Tym którzy po mnie sobie pojadą życzę POWODZENIA . Tyle mam do powiedzenia :lol:










